Dnes vyšlo 15 článků

Čína si postavila vlastní vodopády, které poslouží jako atrakce a pomohou v období sucha

Niagarské vodopády se nachází na hranici mezi USA a Kanadou. Každoročně k tomuto přírodnímu fenoménu vyráží statisíce turistů ze všech koutů světa, dokonce i z Číny. A možná právě u Niagarských vodopádů se zrodil nápad Číňanů vytvořit si vlastní vodopády ve své rodné zemi.

Před třemi lety začali Číňané realizovat unikátní projekt čtyřistametrových umělých vodopádů nedaleko města Kunming v provincii Yunnan. Výstavba vyšla na 120 milionů eur. Nicméně výhled na vodopády je ojedinělý a dech beroucí.

400 metrové umělé vodopády v Číně

400 metrové umělé vodopády v Číně

Oficiálního otevření umělých vodopádů se zúčastnila spousta místních obyvatel, kteří jsou na tento projekt právem hrdí. Předpokládá se, že čínskou atrakci budou navštěvovat nejen tamní obyvatelé, ale také zahraniční turisté.

vodopády

Pohled na ně je úchvatný.

Umělé čínské vodopády slouží nejen jako turistické lákadlo, ale v období sucha z nich mohou záchranné složky čerpat vodu.

vodopády

A neslouží pouze jako atrakce.

Zdroj / Foto: China Daily

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru