Dnes vyšlo 15 článků

Čína se postavila za Rusko a hrozí USA bankrotem

Čína se postavila za Rusko a hrozí USA bankrotem

Čína hrozí Spojeným státům americkým, že pokud nezmění svůj postoj ve věci ruských vojáků na Ukrajině, ponesou za to tvrdé následky. Čína hrozí zavedením ekonomických sankcí, které by pro USA mohli znamenat bankrot. 

Pokud USA hrozbu nevyslyší a Čína plánované kroky skutečně provede, může to pro Ameriku, podle expertů, znamenat totální ekonomické dno.

Čínskou hrozbu zveřejnil španělský deník  La República a následující překlad tří požadavků umístil na zeď svého Facebooku poslanec ČSSD Stanislav Huml.

Hrozba Spojeným státům:

1. Pokud USA nezmění svůj postoj k situaci na Ukrajině, bude Čína požadovat okamžité vrácení amerického dluhu ve zlatě.

2. Čína oznámila USA, že se údajně dohodla s Tureckem na blokování lodí „NATO“, pokud tyto lodě budou chtít proniknout přes Bosporský průliv do Černého moře (Turecko je přitom členem NATO, ale z reakcí turecké vlády již dříve bylo patrné, že v otázce Ukrajiny a Krymu stojí spíše na straně Ruska, pozn. red).

3. Čína oznámila USA, že využije svého práva veta v „Radě bezpečnosti OSN“ k zablokování jakýchkoliv akcí namířených proti Rusku.

Obrázek: globalpublicsquare.blogs.cnn.com

 

Štítky: , , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru