Čína napodobuje iPhony i McDonald’s aneb čínské imitace známých značek

Podnikatelům v Číně pravděpodobně dochází originální nápady na byznys, a proto se snaží napodobit světově známé značky. HiPhone či Sunbucks Coffee jsou pouze začátek. Podívejte se na okaté čínské fejky.

Americká sportovní značka Under Armour zvažuje žalobu na čínskou imitaci Uncle Martian. Otázkou však je, jestli by v soudním sporu vyhrála, protože tamní soudy udělují ochranné známky pouze světovým značkám, které jsou proslulé také na čínském trhu.

uncle martian

Uncle Martian napodobuje značku Under Armour

HiPhone kopíruje slavný iPhone už několik let. Ačkoliv na první pohled HiPhone 6 vypadá skutečně důvěryhodně, namísto iOSu najdete v mobilu operační systém Android.

HiPhone

HiPhone vypadá na první pohled jako iPhone od Applu.

Společností Apple se pravděpodobně inspiroval také výrobce tabletu Onda Air, který vypadá jako iPad Air. Nicméně namísto iOSu se musíte uspokojit se systémem Android anebo Windows.

onda air

Onda Air vypadá nápadně jako iPad Air.

Čína má dokonce vlastní Apple obchody, které ale ve skutečnosti nejsou Apple obchody.

apple stores

Falešné Apple obchody

Je libo nové SUV Land Wind? Je nápadně podobné na Range Rover.

landwind

Land Wind napodobuje Range Rover.

A Geely GE si snadno spletete s Rolce-Royce Phanthom.

geely ge

Geely GE anebo Rolce-Royce?

Jestliže vyrážíte na dovolenou do Pekingu, můžete navštívit zdejší zábavný park Shijingshan nevydařeně imitující Disneyland.

Shijingshan

Shijingshan je zábavný park napodobující Disneyland.

Čínská značka Wumart tajně doufá, že se stane čínským Walmartem. Ale dá se Wumart porovnat s americkou značkou prodejen?

wumart

Wumart je čínský Walmart.

Pokud potřebujete do těla dostat kofein, namísto populárního Starbucks v Šanghaji najdete Sunbucks.

sunbucks

Dejte si kafé v Sunbucks.

Určitě jste už někdy viděli tento slavný obrázek. Obama’s fried chicken a.k.a. OFC. Nepodobá se vám na nějakou známou značku?

ofc

OFC se podobá na KFC, nemyslíte?

Čínské imitaci neunikl ani slavný McDonald’s. Ačkoliv je to nelogické, protože pravý McDonald’s najdete v Číně na každém kroku.

majkenji

V Číně napodobují i řetězec McDonald’s.

Chutná vám Oreo? Možná by vám ještě více zachutnalo čínské Borios. Ale opět je tato napodobenina nelogická, protože v čínských obchodech si můžete vybrat z několika druhé Oreo.

borio

Oreo anebo Borio? Co je lepší?

Pro svěží dech si u nás dáte Wrigley’s Doublemint. Ale v Číně vám svěží dech zaručí žvýkačky WRLGLEYS DOUBIEMLNT.

wrigleys

Čínské žvýkačky na svěží dech.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru