Čína dokončila světově největší obojživelné letadlo

Čína dokončila po sedmi letech práce výrobu světově největšího obojživelného letadla, které má být využitelné především při mořských záchranných misí a při boji s lesními požáry.

Obojživelné letadlo s označením AG600 je velikostně stejné jako Boeing 737. O výrobu se postaral státní výrobce letadel zvaný Aviation Industry Corporation of China (AVIC), který má výrobní linku v jižní části města Zhuhai.

letoun

Čína dokončila výrobu obojživelného letadla. Zdroj: YouTube (screenshot z videa)

Generální ředitel společnosti AVIC, Geng Rugang, řekl, že letadlo bylo nejnovějším průlomem v čínském leteckém průmyslu. Plán pro vývoj a výrobu AG600 získal souhlas vlády v roce 2009. Letoun má maximální dolet 4 500 kilometrů, přičemž dokáže nasbírat až 12 tun vody za 20 sekund. Maximální vzletová hmotnost je 53,5 tun, jak uvedla tisková agentura Xinhua.

Zdroj: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru