Čína dokončila stavbu největšího teleskopu na světě pro hledání mimozemšťanů

Včera (3. července 2016) byla v jihozápadní čínské provincii Kuej-čou dokončena výstavba světově největšího radioteleskopu. Stavba teleskopu, jehož průměr je 500 metrů, trvala asi 5 let a stále asi 180 milionů dolarů.

Počáteční plány týkající se teleskopu se objevily už v roce 1994. Masivní teleskop, který se skládá ze 4 450 panelů, pokrývá plochu o velikosti 30 fotbalových hřišť.

25084652025_39d3e4217c_b

V Číně je největší teleskop pro hledání mimozemského života. Zdroj: Flickr

Teleskop zvaný FAST (Five-hundred-meter Aparature Spherical Telescope) se začne používat v září, přičemž bude sloužit k hledání mimozemského života. V následujících třech letech se bude teleskop upravovat. A bude sloužit nejprve pouze čínským vědcům pro jejich menší výzkumy.

FAST bude sloužit k detekci pulsarů, gravitačních vln a aminokyselin, čímž by mohl být potvrzen život na jiných planetách. Je mnohem větší než teleskop na observatoři Aercibo v Portoriku, který byl se svým průměrem 300 metrů doposud považován za největší na světě.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru