Čína aktivizuje svůj boj proti svobodnému internetu a uzavírá webové stránky

V Číně bylo za dva měsíce zatčeno více než tisíc lidí. Společnost pro boj se zločinností na internetu také vymazala 208.000 škodlivých zpráv a zavřela 16 webových stránek.

Akce má za cíl zamezit šíření extremistických vlivů. Čína se bojí internetových výzev ke svržení režimu, které se občas objevují na sociálních sítích a fórech. Dochází také k blokování politických názorů a informací, které se režimu nehodí.

Kritika oficiálních struktur míří na dva portály – QQ a Sina. Internetová asociace Číny vyzývá všechny společnosti k disciplíně a odvrácení škodlivých zpráv. S tím souvisí také dřívější akce Pekingu, kdy bylo vyžadováno od uživatelů mikroblogů registrování pod svým pravým jménem.

Čína také vede boj se zábavnými portály na internetu i v televizi. Tisková služba Číny (GAPP) zaútočila na zdroje v internetu. Podle jejího mínění jsou zprávy podvodné a špatně působí na sociální harmonii a stabilitu. Kromě toho jsou rozšiřovány informace, že novináři nemají dostatečnou kvalifikaci pro práci v internetových médiích.

Zdroj: Guardian

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru