Dnes vyšlo 15 článků

Čím stmelit firmu? Zkuste filmový teambuilding

Není pochyb o tom, že firmě s lepším kolektivem se lépe daří. Zaměstnanci chodí do práce šťastnější, produkty jsou ve finále lepší, protože se lidé na jejich vývoji dokázali pořádně domluvit. Během pracovní doby se však kolektiv nemá šanci stmelit a vy nemůžete spoléhat na to, že se třeba zaměstnanci budou sami někde scházet. Musíte je do společných aktivit trochu popostrčit.

Teambuilding – tedy podpora zaměstnanců v tom, že jsou tým – není ničím novým. Mnoho firem to dobře ví a pravidelně své zaměstnance bere na různé týmové aktivity, u kterých si užijí spoustu zábavy. V poslední době stoupá obliba tzv. filmového teambuildingu.

Není na světě nic, co by odhalilo expresivní stránku člověka lépe než kamera. A když tým spolupracuje, aby si pak mohli užít svých 15 minut slávy, ukážou se i ty vlastnosti, které by v pracovní době zůstaly skryté.

Je to podobné jako na pracovišti

Vašim zaměstnancům budou rozděleny filmové role a dostanou za úkol vytvořit další hollywoodský trhák. Kdo bude herec? Kdo zvukař? Produkční? Režisér? Kdo se bude starat o kameru, o rekvizity a kostýmy?

Tím se vytvoří podobná hierarchie jako ve firmě. Pod časovým tlakem (na výrobu filmu mají asi 2 – 3 hodiny) na sebe lidé musí křičet, musí se spolu domluvit a spolupracovat. Ten, kdo ve firmě stojí na nejnižší pozici, se najednou může dostat do role režiséra a vyzkoušet si řízení týmu.

teambuilding

K dispozici jsou reálné kamery a veškerá profesionální technika. Organizátoři vám vysvětlí, co má jaká filmová role na starost a prozradí část know-how. Po důkladné přípravě a rozdělení rolí následuje samotné natáčení. Postprodukce je už záležitostí organizátorů. Připravený film přes noc sestříhají a vy hned druhý den uvidíte, co z vašeho snažení vlastně vzniklo.

Filmový teambuilding má oproti jiným firemním aktivitám tu výhodu, že se skutečně podobá pracovnímu prostředí. Jak jsme si vysvětlili výše, rozdělení rolí a časový tlak je hodně podobný situaci na pracovišti. Jak uslyšíte v rozhovoru s Veronikou Poláčkovou, která filmový teambuilding připravuje, toho se u bungeejumpingu nebo jízdě na čtyřkolkách nedočkáte. Když už své zaměstnance někam vezmete, pamatujte na to, aby se při aktivitě museli chovat jako tým.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru