Cif vyčistil rumunské ulice. Vše díky mobilní aplikaci

Street-art můžeme zhlédnout takřka  všude, kde se podíváme. Avšak leckdy toto umění hraničí s vandalismem. A proti tomu se vydala v Rumunsku společnost Cif. Vydala mobilní aplikaci, díky které mohli místní lidé rázem vyčistit ulice…

Netřeba představovat výstřelek moderní doby, který se skrývá pod názvem street-art. Jednoduše si pod tímto významem můžeme představit dvě věci – nádherné malby, které denně potěší tisícovky lidí nebo ohyzdná díla, která hraničí s vandalismem. Bohužel, většinou to jsou graffiti. Tedy ty nepovedené, kdy se autor maximálně pod nečitelnou přezdívkou na zeď pouze podepsal. V Rumunsku začala s tímto problémem (ohyzdných graffiti) poměrně odvážně poprala společnost Cif, kterou asi každý dobře známe (mycí prostředky). Jak?

Díky mobilní aplikaci čistí ulice Rumunska

Jednoduše – vytvořením nové mobilní aplikace umožnili lidem dokumentovat různé graffiti – vyfotit je, okomentovat a přidat místo, kde se nachází. O několik minut později na místo dorazili čističi z Cifu a celé místo vyčistili a vydezinfikovali, takže stěna plná nesmyslných klikyháků se rázem změnila v krásně čistou. Možná by se něco takového hodilo i k nám do České republiky, nemyslíte?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru