Dnes vyšlo 1 článků

Čidla od Sensoneo hlídají množství odpadu v popelnicích po celém světě

Čidla od Sensoneo hlídají množství odpadu v popelnicích po celém světě

Slovenská firma Sensoneo, která se letos zařadila mezi nejlepší projekty v soutěži Vodafone Nápad roku, nově působí ve Spojených státech a Spojených arabských emirátech. Její popelnice a odpadkové koše, které sdělují svou zaplněnost přes internet věcí, tak najdete už v pěti světových kontinentech.

Sensoneo v současnosti působí ve 22 státech. Nedávno úspěšně expandovala do USA a Spojených arabských emirátů. V obou zemích se také aktivně podílí na rozvoji infrastruktury pro internet věcí. Ve Spojených arabských emirátech spolupracuje s čínskou firmou Huawei a v Americe testuje NB-IoT síť přímo ve spolupráci s ústředím společnosti T-Mobile jako jeden z prvních vendorů vůbec.

jika5rlf

“Naše zařízení jsou nyní stoprocentně připravena zapojit se do NB-IoT sítě, jež bude zanedlouho pravděpodobně celosvětově nejvyužívanější připojení pro internet věcí. Věříme, že poté se naše čidla stanou ještě přístupnější pro velkou skupinu dalších zákazníků,” říká Martin Basila, zakladatel a ředitel společnosti Sensoneo.

phone

Za tímto účelem testovala Sensoneo svá zařízení napříč USA. Na základě dat získaných z instalovaných senzorů chce jednotlivým městům a obcím umožnit efektivně určit frekvenci sběru odpadu, optimalizovat trasy sběrných vozidel i mít pod kontrolou jejich zatížení. Například pro slovenskou Nitru je díky Sensoneo svoz odpadu o 30 % levnější. V centru bulharské Sofie se zase podařilo snížit množství nepořádku v ulicích.

O Sensoneo

Sensoneo je mladá slovenská firma, která do odpadkových košů a kontejnerů instaluje senzory připojené k internetu věcí. Nejenže díky nim dokáže určit, nakolik jsou koše naplněné, ale ve výsledku inovuje svoz odpadu tak, aby byl efektivnější, ekologičtější, stál méně peněz a nikde se neválely odpadky. Od svého vzniku v roce 2014 se Sensoneo rozšířilo do 22 států po celém světě a sbírá nejrůznější ocenění za přínos životnímu prostředí, blahu lidí a ekonomice.

Zdroj, text/foto: sensoneo.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru