Čichněte si ke svému telefonu:Tenhle skutečně voní

Čichněte si ke svému telefonu:Tenhle skutečně voní

Čich je prý nejcitlivější lidský smysl. Jeho využití pro média je ovšem velmi složité. Snahy přidat vůně k filmům se objevují už od třicátých let dvacátého století a třeba v Disneylandu a Walt Disney Worldu se přidávají vůně k některým atrakcím.  Společnosti se pokoušely přidávat pachy k videohrám a do televizního vysílání a bylo jen otázkou času, kdy někoho napadne přidat vůni i do smartphonu.

S tímto vylepšením teď přišla japonská firma ChatPerf. Vytvořila vychytávku o rozměrech běžného USB s konektorem k iPhonu (verze pro Android by měla být dostupná na podzim). Zařízení je vlastně malá nádržka, naplněná parfémem. Po jejím zapojení se na displeji objeví tlačítko pro vypuštění vůně, po jehož zmáčknutí se parfém uvolní do ovzduší.

Základní ideou bylo, že kromě obrázků či videí by bylo možné posílat i vůně. Velký potenciál vidí společnost i v oblasti her, kdy by bylo možné cítit třeba střelný prach či vůni květin na louce. Otázkou ale zůstává, zda se technologie ujme. Podobné vychytávky v oblasti promítání filmů se příliš nechytly a dalším problémem také může být fakt, že pro čichání k parfému od ChatPerf je potřeba si čichnout pořádně blízko k iPhonu – a do toho se možná lidem zkrátka nebude chtít.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/13/chatperf-scented-phone/

Komentáře

Nahoru