Dnes vyšlo 15 článků

Chytrý náramek z Indiegogo vás zachrání před utopením

Plavání je zdravé a do bazénu, k moři nebo na jachtu se přes prázdniny podívá většina z nás. Je to legrace a při letním počasí nás to aspoň skvěle zchladí. Zábava však přestává ve chvíli, kdy se dostanete do skutečné hloubky a začnete se topit. A přesně pro takové okamžiky přichází chytrý náramek, který se může stát vaší záchrannou vestou.

Zázračný náramek se jmenuje Kingii Wearable a rovnou říkáme, že je k sehnání i v Česku. Je jedním z projektů, které dokazují smysl crowdfundingových kampaní. Nasbíral totiž peníze na Indiegogo a teď je prodáván v několika zemích po celém světě.

Jak funguje?

Náramek Kingii Wearable je ve skutečnosti docela velký a na běžné nošení nepraktický (váží ale jen 140 gramů). Lidé si ho dávají na ruku spíš tehdy, když ví, že půjdou do vody. Jeho účelem je udržet vás nad vodou, i když se topíte. Ve vodě neškrtí a netáhne vás ke dnu. Spíš naopak.

kingii

Jeho chvíle přijde, jakmile se začnete topit. Stačí zatáhnout za páčku a v mžiku se nafoukne oranžový pytel, který vás vytáhne na hladinu. Součástí náramku je totiž zásobník s CO2, kterým se pytel nafoukne. Na hladinu je schopný vytáhnout dospělého člověka až o váze 130 kg.

kingii2

Kde náramek sehnat?

Prodává se v jedné univerzální velikosti a samozřejmě jde pak dokupovat i samostatné lahvičky s CO2, kdybyste si to náhodou chtěli vyzkoušet. Abyste se topili, vám opravdu nepřejeme.

Kingii Wearables se prodává za 90 euro (v přepočtu 2500 Kč), poštovné je zdarma. Více info najdete přímo na Kingii.com.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru