Chytrý náramek přenáší upozornění ze smartphonu

Chytrý náramek přenáší upozornění ze smartphonu

Nositelné technologie v poslední době ovládají média, ať už se jedná o humbuk kolem Google Glass nebo trochu umírněnější zmínky o chytrých hodinkách od Samsungu nebo Apple.

Kromě technologických gigantů, jako je třeba právě Google nebo Samsung, se ale do oblasti nositelných technologií stále častěji pokouší probojovat i menší firmičky, a to včetně Embrace+. Tato společnost vyvinula náramek, který pomocí kombinace vizuálních a hmatových vjemů přenáší ke svému nositeli upozornění z jeho smartphonu, který zatím může klidně ležet na stole nebo v kabelce.

Náramek vás upozorní na vybitou baterku nebo SMSku

Na náramku lze nastavit základní parametry, díky nimž požadovanou informaci dostane v jaké formě chcete, kdy chcete a jak často chcete. To aspoň uvádí profil společnosti na Kickstarteru. Upozornění mohou reagovat na příchozí hovor nebo zprávu, nízký stav baterie, ale i updaty na sledovaných sociálních sítích, včetně Facebooku, Instagramu, Twitteru nebo LinkedIn.

Kampaň na Kickstarteru, která si kladla za cíl vybrat 80 000 dolarů pro další výrobu náramku, skončila 9. června, a to více než úspěšně. Celkem se totiž vybralo neuvěřitelných 265 000 dolarů – tedy více než trojnásobek původně požadované částky.

Koupili byste si náramek od Embrace+? Jaké v něm spatřujete výhody a jaké nevýhody?

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/15/wearable-tech-bracelet-smartphone-notifications-embrace/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/15/wearable-tech-bracelet-smartphone-notifications-embrace/

Komentáře

Nahoru