Dnes vyšlo 15 článků

Chytrý náramek BACtrack Skyn vám ukáže, jak moc jste opilí

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by bylo fajn mít nějakého svého osobního hlídače, který by vám realisticky řekl, že už máte dost? Občas přijde vhod schopnost vidět, jak moc jste opilí. Třeba když přemýšlíte, jestli si dát ještě jedno.

BACtrack Skyn je chytrý náramek, který se dá nosit buď samostatně, nebo s Apple Watch. Pasivně sleduje vaši konzumaci alkoholu a poskytuje pozoruhodně přesný odhad (téměř v reálném čase), kolik jste toho vypili. Na displeji vám ukáže obsah alkoholu v krvi.

bactrack-skyn

Jak to funguje?

BACtrack Skyn měří malé množství alkoholu, nebo molekul ethanolu, vylučované kůží. Tento proces na rozdíl od dechové zkoušky měří změny kontinuálně bez nutnosti do něčeho neustále dýchat.

Technologie měření přes kůži je známá jako TAC (Transdermal Alcohol Content), zařízení však hodnoty automaticky převádí do BAC – známých hodnot, které jsou výsledkem dechové zkoušky.

bactrack-skyn2

Přístroj by měl být dostupný v letošním roce. Bližší datum bohužel nebylo oznámeno. Ani informace o cenách nejsou známé.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru