Chytré hodinky s vlastním operačním systémem vybraly téměř 580 tisíc dolarů za pár dní

Ačkoliv do konce projektu zbývá ještě 26, interaktivní chytré hodinky vybraly už téměř 580 tisíc dolarů, přestože cíl byl nastaven na 50 tisíc dolarů. Chytré hodinky s vlastním operačním systémem, za kterými stojí čínská společnost Mobvoi, zažívají na crowdfundingovém portálu Kickstarter nevídaný úspěch.

Intuitivní interakce. Pohodlný životní styl. Unikátní operační systém. Inovativní design. To jsou hlavní důvody, proč si hodinky s názvem Ticwatch 2 získaly pozornost široké veřejnosti.

Hlasová interakce. Podívejte se na počasí, prozkoumejte místní restaurace, telefonujte, odpovídejte na zprávy anebo si zavolejte Uber. Stačí své přání vyslovit hodinkám, které vše ostatní zařídí.

Dotykové ovládání. Pouhým tažením prstu máte přístup ke všemu, co potřebujete. Uživatelské rozhraní operačního systému můžete posouvat vpravo a vlevo anebo nahoru a dolů.

Ovládání přes hranu hodinek. Abyste si nezakrývali obrazovku prstem, můžete scrollovat po boční straně hodinek.

Zatřepat a poťukat. Inovativní ovládací gesto, kdy stačí otočit zápěstí, abyste rychle zavolali anebo aktivovali hlasovou interakci. A když na hodinky dvakrát ťuknete prstem, začne se přehrávat náhodná písnička.

Přiložit dlaň. Abyste hodinky přepnuli do tajného módu, stačí přes displej přiložit dlaň.

Zdraví a fitness

Chytré hodinky Ticwatch 2 jsou opatřené výkonnými senzory, které dokážou přesně sledovat data v reálném čase, například srdeční frekvenci, rychlost, vzdálenost a GPS polohu. Když jdete ven běhat, nepotřebujete při sobě svůj telefon, protože Ticwatch 2 si bude vše ukládat a sdílet vaši aktivitu s telefonem. A v neposlední řadě je možné hodinky synchronizovat se sluchátky přes Bluetooth a během běhání můžete poslouchat hudbu, aniž by vám zavazely dráty od sluchátek.

Business a oznámení

S hlasovou interakcí můžete nastavit upozornění, upomínky či kalendář během několika vteřin. Ruční zadávání údajů je minulostí.

Hands Free asistent

Při řízení automobilu můžete přijímat a zavěšovat hovory, aniž byste ztratili pozornost nad řízením, protože vše uděláte jednoduchým otočením zápěstí.

Chytré hodinky jsou vybavené vlastním operačním systémem, který nabízí informační a vestavěné aplikace. Operační systém je kompatibilní se zařízeními iPhone i Android. Operační systém má vlastní obchod s aplikacemi, přičemž roste také komunita vývojářů. Velice užitečnou funkcí je „Najít svůj telefon“, kdy přes hodinky lokalizujete polohu svého telefonu.

V rámci kampaně jsou Ticwatch 2 dostupné za 139 dolarů (cca 3 416 korun). Nejlevnější kusy za 99 dolarů už jsou vyprodané. Očekává se, že maloobchodní cena bude dvojnásobná.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru