Dnes vyšlo 15 článků

Chytré hodinky jsou stále příliš hloupé

Chytré hodinky jsou stále příliš hloupé

Svět chytrých hodinek má za sebou několik velkých událostí. Sony na veletrhu IFA představil SmartWatch 2, Samsung oznámil tolik diskutované Galaxy Gear a Qualcomm ukázal Toq.

Pravdou je, že chytré hodinky už se nějaký čas skloňují ve všech pádech. Microsoft se snažil v těchto věcech angažovat již téměř před deseti lety. Samsung chce nastartovat novou éru inteligentního měření času právě teď, ale stejně jako mnoho dalších podobných pokusů, nejsou ani Galaxy Gear dost chytré na to, aby si toto označení zasloužily.

Mnozí z nás se navíc již dávno vzdali nošení hodinek, protože mobilní telefony a pak chytré telefony úplně změnily způsob, jak si udržet přehled o čase. Možná je ve vás kousek toho správného geeka, který je chytrými hodinkami nadšen, ale k praktickému používání se vám moc nezdají. Myslíte, že je to kouzlo získání upozornění z telefonu aktuálně na vašem zápěstí to pravé pro vás?

Galaxy-Gear-008-Set1-Side_Six1-730x428

Galaxy Gear

Nejzajímavější funkcí Galaxy Gear, které Samsung představil, byla funkce „Memographer“. Kamerka umístěná na hodinkách je pouze 1,9 Mpx a zdá se více jako hračka než jako fotoaparát. Nejhorší ale je, že kompatibilita tohoto chytrého vynálezu je v současné době omezena jen na Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1. Skoro to vypadá, jako by chtěl Samsung malým zařízením vyrovnat nadměrné velikosti tohoto telefonu a tabletu.

Více aplikací prosím

Samsung však vzal za docela správný konec přístup k vývojářům třetích stran. Uvedeno bylo dvanáct aplikací od vývojářů jako Evernote, Glympse, MyFitnessPal a Path, celkem se jich očekává asi 70.  Samsung má ale před sebou ještě dlouhou cestu.

Hodně diskutovanou otázkou pro novou generaci chytrých hodinek je také životnost baterie. Qualcomm zaručuje zhruba týden. Sony tvrdí, že SmartWatch 2 mohou vydržet až čtyři dny, Galaxy Gear na tom rovněž nejsou moc dobře. Samsung totiž nějak nepočítal s tím, že hodinky budou opravdu intenzivně používány. Výrobci tak musí dělat kompromisy mezi dobrými funkcemi a životností baterie. Snad jednou přijde čas, kdy budou schopni nabídnout obojí.

qualcomm-toq-3-730x386

Toq

Cena

Nejnovější várka chytrých hodinek pro vás stejně asi bude dost drahá. Cenovka Galaxy Gear se vyšplhá na 299 dolarů (5800 Kč), SmartWatch jsou s 262 dolary (5100 Kč) o něco levnější.  Qualcomm bude své Toq prodávat zřejmě za 300 dolarů – tedy podobně jako Samsung.

smartWatch

SmartWatch 2

Jak to bude dál

I když chytré hodinky momentálně ještě nejsou úplně připraveny k hromadnému přijetí, je to zřejmě jen otázkou času. Google na chytrých hodinkách tiše spolupracuje s WIMM a Apple také jedny vyvíjí. Nové výrobky potřebují čas, aby zapadly na trh. Koneckonců smartphonům a tabletům také trvalo několik generací, než se dostaly do svých nejlepších let. Ale čas běží…

Zdroj: TheNextWeb

Komentáře

Nahoru