Dnes vyšlo 15 článků

Chytré hodinky i95 – čínské Sony Smartwatch 3

Chytré hodinky a fitness náramky zažívají v poslední době doslova boom. Není pochyb o tom, že ho odstartovaly právě kdysi Apple Watch. Potenciálu, které mají v sobě ukryté chytré hodinky, které budou spolupracovat s vaším telefonem, si všimly i další firmy. Apple tak již dávno není jediným výrobcem chytrých hodinek. Na trhu se již objevily Huawei Watch a také Smartwatch od společnosti Sony a i95.

Huawei Watch i Apple Watch mají docela vysokou cenu. Na tuto kartu sází Smartwatch. Chytré hodinky od společnosti Sony, které se dají sehnat 3x levněji než Apple Watch (Apple Watch stojí v přepočtu necelých 13 000 Kč, Sony Smartwatch necelé 4 000 Kč). Sice na nich nebude logo jablíčka, ale funkčnost je dost podobná. Nekupte to za 4 000 Kč. Zdá se vám cena pořád dost vysoká? Pak právě vám se budou líbit chytré hodinky i95, které stojí ještě méně – necelé 2 000 Kč. Žádné famfáry, nikde se o nich nepíše, dokonce snad ještě nikdo na celém světě neudělal jejich recenzi :-). V ČR určitě tedy určitě ne, můžete být první. Teda nebudete spíše druzí – první jsme my :-).

srovnani

Nalevo i95, napravo Sony Smartwatch 3

Hodinky jsou vzhledem i vybavením hodně podobné Sony Smartwatch 3. Ostatně posuďte sami.

i95 Sony Smartwatch 3
OS Android 4.3 Android Wear
CPU dvě jádra, 1.2 Ghz čtyři jádra, 1.2 GHz
RAM 512 MB 512 MB
Paměť 4 GB 4 GB
Bluetooth 4.0 4.0
Vodotěsnost IP65 IP68
Displej 1.54 palce, 320 x 320 1.6 palce, 320 x 320
Výdrž 168 h 48 h

Chytré hodinky i95 spolupracují s Androidem 4.3 a vyšším a iOS 7.0 a vyšším, samy běží na Wakeup OS, který je založený na Androidu 4.3. Předinstalovaných je mnoho aplikací – kalendář, galerie, hudba, budík, počasí, stopky, nahrávání, zdraví, prohlížeč a další.

apps

S mobilem i samostatně

Přes Bluetooth hodinky snadno spojíte s mobilem. Pokud vlastníte Android, naskenujete QR kód a stáhnete si aplikaci Watch Manager, přes kterou se dá nastavit spousta věcí. V případě iPhonu žádná aplikace neexistuje, ale hodinky se přes Bluetooth i bez ní připojí. Sice nebudete mít možnost přes aplikaci nastavovat různé věci, ale hovory a SMS zprávy se vám na hodinky přesměrují.

Pro zábavu

Hodinky podporují všechny běžné audio formáty (mp3, aac, flac, wav, wma, ape) i video formáty (avi, mp4, 3gp, wmv, mkv) a obrázky (jpeg, jpg, gif, png, bmp). Dokonce si na nich zahrajete i hry (třeba tolik oblíbenou hru na mobil 2048), procesor to hravě zvládne.

games

Fitness pomocník

Spousta lidí si chytré hodinky kupuje kvůli sportu, a tak jsou na to připravené také i95. Také ony vám umí změřit počet kroků nebo srdeční tep. Dokonce mají označení IP65, takže jsou úplně odolné proti prachu a vodotěsné. Nemusíte se obávat běhat s nimi v dešti, neublíží jim ani váš pot a můžete je vzít do sprchy.

i95

Hodinky i95 jsou ve všech ohledech podobné všem jiným chytrým hodinkám. Nenabízí nic speciálního, ale zároveň jim nic nechybí. Možná je trochu nedořešené, že pro uživatele iOS není k dispozici žádná aplikace, takže bychom je doporučili spíš jako doplněk k mobilu s Androidem. Jinak ale udělujeme plusové body za vzhled, protože není na první pohled vidět, že jde o hodinky za dva tisíce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru