Chytré hodinky budou ověřovat pravost podpisu

Stále spousta firem, institucí a dalších organizací využívá digitálních podpisy. Ale ověřování a ochrana proti padělání digitálních podpisů je trochu složitější.

Vědci z univerzity v Tel Avivu a Ben Gurion University v Negevu se snaží vytvořit software, se kterým by v budoucnosti pravost podpisu ověřovaly chytré hodinky. Cílem univerzitního projektu je, aby se všechny inteligentní hodinky a fitness náramky staly „experty na ověřování podpisu“. Software využívá pohyby gyroskopu či akcelerometru, jimiž disponuje většina nositelných zařízení, a tak se dají snadno měřit pohyby zápěstí.

smart-watch-821557_1280

Zdroj: Pixabay

Software testovalo zhruba 66 studentů univerzity v Tel Avivu, kteří se 15krát podepisovali na tablet se stylusem. Potom systém vyhodnocoval, zda je podpis ověřený či odmítnutý.

Dalším krokem ve vývoji je porovnat systém s existujícími online a offline řešeními pro ověřování podpisů.

Zdroj: Android Community

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru