Chytré brýle Epson Moverio kolem vás vytvoří video zeď o rozsahu 360°

Chytré brýle Epson Moverio kolem vás vytvoří video zeď o rozsahu 360°

Google Glass na sebe možná poutá v poslední době maximum pozornosti, rozhodně se ale nejedná o jediné chytré brýle na světě. Seznamte se s Epson Moverio.

Epson předvedl své chytré brýle Moverio BT-100 na Google I/O, kde bohužel – vedle Google Glass – zůstaly téměř nepovšimnuty. Neprávem. Brýle byly představeny ve stánku YouTube Developers Sandbox, kde byla díky nim vytvořena virtuální stěna YouTube.

Srovnání se slavnějším konkurentem se nabízí. Google Glass zobrazuje informace v rohu skel, zatímco Moverio je promítá přímo před vás, jako jakousi poloprůhlednou vrstvu na realitě. Ve výsledku máte před očima 80palcový displej, který se vznáší před vámi a může vám poskytovat informace o místě, kde se nacházíte, lidech kolem vás nebo projektu, na kterém zrovna pracujete.

High-tech brýle jsou určeny spíše pro účely podnikání než pro běžné uživatele. Může je mít na sobě například lékař, aby měl přímo před očima veškeré dostupné informace o pacientovi, kterého právě vyšetřuje a spojit se s dalším lékařem, aby získal druhý názor.

Jak pohled přes chytré brýle Epson Moverio ve skutečnosti vypadá, můžete shlédnout ve videu níže:

Které chytré brýle se vám zamlouvají víc – Google Glass nebo Epson Moverio? Podělte se o svůj názor!

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/19/moverio-smart-glasses/

Komentáře

Nahoru