Chystáte se založit firmu?

Začátky podnikání nejsou snadné. Je třeba zařídit spoustu věcí včetně založení firmy. Často se tyto záležitosti protáhnou na tolik, že jsou budoucí podnikatelé nervózní, že nestihnou včas uskutečnit svůj podnikatelský záměr. Proto existují možnosti, jak dobu zařizování zkrátit na minimum.

Řešením jsou tzv. ready made společnosti. Byly založeny už před několika lety, ale nikdy pod jejich jménem nikdo nevystupoval. Jsou připravená pro koupi od nového majitele.

Nejběžněji se prodávají ready made s.r.o., ale seženete i připravenou akciovou společnost nebo jiné formy společností. Celý proces trvá znatelně kratší dobu, základní kapitál s.r.o. už je splacený a firma je zapsaná v obchodním rejstříku. Vy okamžitě začínáte podnikat.

Proč si pořídit ready made společnost?

Starší společnost vám umožní lépe obchodovat nebo si vzít úvěr bez čekání. Mnoho bank totiž nechce poskytovat úvěr začínajícím firmám. A podobné to bude se zákazníky. Rozhodně budou důvěřivější k několik let staré firmě.

5 hlavních výhod ready made

  1. Úspora času a nákladů na založení zcela nové korporace
  2. Okamžitá možnost vládních zakázek (většina států přijímá jen pár let staré firmy)
  3. Důvěryhodnost v očích zákazníků
  4. Atraktivnější pro potenciální investory
  5. Snadnější získání úvěru od banky

Ready made společnost vám ušetří také mnoho starostí. Nebudete se muset starat o to, co vše je pro založení společnosti třeba udělat. V tomto případě máte ovšem možnost zvolit ještě jinou službu – kompletní založení společnosti na klíč. Firma vám může založit společnost dle vašich specifických potřeb, pokud si nevyberete žádnou z připravených.

logo - vkspectrum.cz

Tip na závěr:

Dejte si pozor na to, jakou společnost kupujete. Firma www.vkspectrum.cz uvádí, že jimi prodávané ready made nikdy nepodnikaly, ale jinde tomu může být jinak. Koupí firmy s historií a dluhy byste si moc nepomohli. Když koupíte korporaci, která už podnikala, kupujete ji se všemi závazky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru