Dnes vyšlo 15 článků

Chystáte se do USA? Ukažte profily na Facebooku a Twitteru

Plánujete dovolenou v USA? Nebuďte překvapení, až po vás budou chtít odkazy na účty na Facebooku a Twitteru. To je totiž jejich nová praktika.

Turisté cestující do USA za účelem turistiky nebo obchodní cesty na méně než 90 nepotřebují vízum, pokud jsou občany země zařazené do programu Visa Waiver Program. ČR v tomto programu je, takže postačí vyplnit si přes internet ESTA žádost.

V žádosti je potřeba vyplnit údaje jako adresu, datum narození, zaměstnání apod. Zabere vám to asi 10 – 15 minut, nic hrozného. Každopádně nově se v žádosti objevila kolonka pro přidání profilů na sociálních sítích. Je sice volitelná, přesto vyvolala rozruch.

esta

Facebook, Twitter, Google+ a další

Novinka byla schválena 19. prosince – prý proto, aby bylo možné snadněji identifikovat potenciální hrozby. Už dříve se mluvilo o tom, že do USA nebude moct nikdo, kdo neposkytne údaje o svých profilech na sociálních sítích. Lidé se však bouřili, navíc by to bylo poměrně složité. Jak by se například ověřovalo, zda daný člověk vůbec má profil na sociálních sítích? Nejspíš i z těchto důvodů je kolonka zatím pouze volitelná.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru