Dnes vyšlo 15 článků

Chystá se Microsoft na výrobu chytrých hodinek?

Chystá se Microsoft na výrobu chytrých hodinek?

Součástky jsou už nejspíš na cestě

Podle všeho to tak vypadá – ani Microsoft nechce zůstat pozadu za Applem, Googlem a dalšími, kteří se údajně plánují vrhnout na trh s elektronikou, kterou můžete nosit přímo na sobě. A prosakují údaje, že Microsoft již na chytré hodinky objednává součástky.

Informace o údajných objednávkách součástek na hodinky přinesl deník The Wall Street Journal. Microsoft by se tak připojil ke svým dvěma rivalům, Applu a Googlu. Nutno ovšem podotknout, že veškeré informace o vývoji chytrých hodinek se zatím pohybují na úrovni spekulací a dohadů. Deník své informace staví na zdrojích z kruhů asijských dodavatelů technologií. Microsoft sám tyto informace zatím nekomentoval.

Pokud by ovšem Microsoft výrobu chytrých hodinek přeci jen chystal, má na čem stavět. Firma již v roce 2002 představila projekt Smart Personal Objects Technology (SPOT), jehož součástí byly právě i chytré hodinky. Součástí projektu bylo i vytvoření dorozumívací sítě pomocí FM vln, hodinky nakonec sloužily jako příjemce zpráv ze systému MSN Direct Service. Projekt byl loni oficiálně ukončen.

Jestliže Microsoft skutečně hodlá vyrábět novou generaci chytrých hodinek, už jistě půjde o mnohem propracovanější přístroje. Podle spekulací by mohly spolupracovat s jinými chytrými přístroji nebo i počítačem.

Konkurence je ale obrovská. Google se chystá vrhnout na trh hodinky s průhledným displayem, který se aktivuje po vyklopení a teprve poté zobrazí informace. Apple zase vyvíjí hodinky iWatch, které by měly mít podobné funkce jako přehrávač iPod. Vývoj chytrých hodinek navíc ohlásil i Samsung. Máme se tedy nejspíš na co těšit.

Zdroje: https://technet.idnes.cz, https://pravednes.cz

Zdroj obrázku: https://www.geekwire.com/wp-content/uploads/2012/01/BillGatesSpot.jpg

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru