Dnes vyšlo 15 článků

Chystá se Marissa Mayer koupit Tumblr za miliardu dolarů?

Chystá se Marissa Mayer koupit Tumblr za miliardu dolarů?

Jednalo by se o obchod, který by rázem vystřelil Yahoo mezi sociální média první ligy. CEO Yahoo Marissa Mayer prý uzavírá obchod s CEO Tumblru Davidem Karpem v hodnotě jedné miliardy dolarů.

S touto informací přišel ve čtvrtek server AllThingsD, který se rád chlubí informovanými zdroji přímo v Yahoo. Reportáž v AdWeeku pak zmínila cifru jedné miliardy dolarů jako částku, o níž se v současnosti jedná. Zároveň se však také jedná hodnotu, které by Tumblr měl v nejbližší době dosáhnout.

Yahoo by obchodem získalo. A Tumblr?

Ačkoliv se obě média zdráhají dělat jakékoliv závěry, obchod mezi Yahoo a Tumblr není zcela mimo mísu. Marissa Mayer Tumblr dlouhá léta zná a obdivuje. 107 milionů mikroblogů na Tumblr by přidalo Mayer dalších 15 miliard shlédnutí do jejího stádečka. A nakonec, s Tumblr by Yahoo opět vypadal cool.

Otázkou ale zůstává, jestli je Karp připraven a ochoten prodat a jestli si myslí, že s Yahoo čeká Tumblr lepší budoucnost než bez něj. Není to tak jisté. Tumblr již dlouho neudělal žádný přešlap a perfektně cílí na nejžhavější terče v oblasti techniky a médií. Prodej Tumblru by ale znamenal největší obchod od chvíle, kdy Facebook koupil Instagram za nějakých 715 milionů dolarů.

Otázka tedy zní: prodá nebo neprodá? Bude lepší, když se obě společnosti spojí nebo má Tumblr zůstat nezávislý?

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/16/yahoo-tumblr/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/16/yahoo-tumblr/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru