Dnes vyšlo 15 článků

Chystá se druhý ročník startupového festivalu. Dorazíte taky?

Chystá se druhý ročník startupového festivalu. Dorazíte taky?

Už víte, co budete dělat ve středu 27. září? My máme jasno. V areálu pražské VŠE bude po celý den probíhat veletrh mladých začínajících firem – StartUp festival. Slibuje účast naprostých nováčků i zkušených podnikatelů, pestrý doprovodný program a především: příležitost, která se nemusí podruhé naskytnout.

Nastartujete svou kariéru?

Návštěvník festivalu bude mít během jediného dne možnost seznámit se s desítkami úspěšných projektů a proniknout až k jádru jejich fungování. Mezi hosty se objeví známější i méně známá jména jako Lipa Learning, Storyous, Zoot, Vehiklo, Digitální garáž a další, včetně tzv. univerzitních inkubátorů (například InQBay z ČVUT). V Atriu Rajské budovy se mohou návštěvníci dále účastnit workshopů, přednášek, panelových diskuzí a konzultací. Zástupci jednotlivých firem budou ochotni odpovídat na dotazy zvídavých zájemců a dokonce přislíbili, že se podělí o vlastní zkušenosti formou odborného poradenství. Letošní novinkou je pak přehledná on-line nabídka volných pracovních pozic, což představuje příležitost pro ty, kteří o práci pro některý ze start-upů do budoucna uvažují.

Desítky start-upů na jednom místě

„Hlavním cílem našeho festivalu je propojení lidí se zájmem o podnikání. Chceme představit novinky na trhu a aktuální témata světa start-upů a také zviditelnit možnost práce ve start-upu jako alternativu k běžnému zaměstnání,“ přibližuje Lenka Petrášková z podnikatelského akcelerátoru xPORT v rámci VŠE, která se stejně jako loni nadšeně zhostila role organizátorky největší akce svého druhu v republice.
Spolu se svými kolegy z xPORTu si dali za cíl sdružit na jednom místě startupy z celého Česka a poskytnout jim příležitost zviditelnit se, představit veřejnosti své podnikání a případně ulovit nové mladé talenty.

Festival je zdarma otevřen každému

Loni se Startup festivalu účastnilo bezmála 30 firem a navštívilo jej přes dva tisíce lidí. Pozitivní dojmy z prvního ročníku motivují organizátory k tomu, aby do nadcházející akce vložili ještě větší úsilí, očekávání jsou proto vyšší. Přitáhnout návštěvníky má i bezplatné vstupné, symbolizující otevřenost pro všechny. Registrace byla spuštěna 13. září a organizátoři upozorňují, že místa se rychle plní. Zájemci by proto neměli otálet.

 

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru