Chystá se druhý ročník startupového festivalu. Dorazíte taky?

Chystá se druhý ročník startupového festivalu. Dorazíte taky?

Už víte, co budete dělat ve středu 27. září? My máme jasno. V areálu pražské VŠE bude po celý den probíhat veletrh mladých začínajících firem – StartUp festival. Slibuje účast naprostých nováčků i zkušených podnikatelů, pestrý doprovodný program a především: příležitost, která se nemusí podruhé naskytnout.

Nastartujete svou kariéru?

Návštěvník festivalu bude mít během jediného dne možnost seznámit se s desítkami úspěšných projektů a proniknout až k jádru jejich fungování. Mezi hosty se objeví známější i méně známá jména jako Lipa Learning, Storyous, Zoot, Vehiklo, Digitální garáž a další, včetně tzv. univerzitních inkubátorů (například InQBay z ČVUT). V Atriu Rajské budovy se mohou návštěvníci dále účastnit workshopů, přednášek, panelových diskuzí a konzultací. Zástupci jednotlivých firem budou ochotni odpovídat na dotazy zvídavých zájemců a dokonce přislíbili, že se podělí o vlastní zkušenosti formou odborného poradenství. Letošní novinkou je pak přehledná on-line nabídka volných pracovních pozic, což představuje příležitost pro ty, kteří o práci pro některý ze start-upů do budoucna uvažují.

Desítky start-upů na jednom místě

„Hlavním cílem našeho festivalu je propojení lidí se zájmem o podnikání. Chceme představit novinky na trhu a aktuální témata světa start-upů a také zviditelnit možnost práce ve start-upu jako alternativu k běžnému zaměstnání,“ přibližuje Lenka Petrášková z podnikatelského akcelerátoru xPORT v rámci VŠE, která se stejně jako loni nadšeně zhostila role organizátorky největší akce svého druhu v republice.
Spolu se svými kolegy z xPORTu si dali za cíl sdružit na jednom místě startupy z celého Česka a poskytnout jim příležitost zviditelnit se, představit veřejnosti své podnikání a případně ulovit nové mladé talenty.

Festival je zdarma otevřen každému

Loni se Startup festivalu účastnilo bezmála 30 firem a navštívilo jej přes dva tisíce lidí. Pozitivní dojmy z prvního ročníku motivují organizátory k tomu, aby do nadcházející akce vložili ještě větší úsilí, očekávání jsou proto vyšší. Přitáhnout návštěvníky má i bezplatné vstupné, symbolizující otevřenost pro všechny. Registrace byla spuštěna 13. září a organizátoři upozorňují, že místa se rychle plní. Zájemci by proto neměli otálet.

 

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru