Chyba v iOS restartující iPhone zasáhla Twitter, Snapchat, WhatsApp a další appky

Před několika dny se internetem prohnaly zprávy o chybě v systému iOS, která způsobuje neustálé pády aplikace Zprávy při obdržení textové zprávy s určitým textovým řetězcem. Dokonce ve chvíli, pokud máte iPhone zamknutý a dorazí vám SMS zpráva či iMessage s daným textem, dojde k samovolnému restartu, aniž byste byli jakkoliv upozorněni. Apple si tuto chybu uvědomuje a brzy vydá udpate. Nicméně se ukázalo, že se nejedná pouze o problém SMS a iMessage.

2662752901_d565d67d8d_o

Pád způsobují zprávy i na aplikacích třetích stran

Chyba postihla nejen nativní aplikace iOS, ale také aplikace třetích stran, mezi něž spadá Twitter, Snapchat, WhatsApp a další appky, jež pracují na obdobném principu.

Samovolný restart telefonu

Jelikož se notifikace objeví na uzamčené obrazovce, nastává stejná situace jako u klasických zpráv. Speciální řetězec, jež se objeví na úvodní obrazovce, způsobí restart telefonu. Problém je to poměrně velký, protože sociálními sítěmi se šíří tyto zprávy mnohem rychleji než klasickou zprávou SMS a iMessage.

a2b52005-7349-4017-9b83-efe1eab7304a-bestSizeAvailable

Zpráva se specifickým řetězcem způsobující restart

Společnost Apple si je vědoma této chyby v systému a brzy vydá opravu, díky níž by měla být chyba vyřešena. Do té doby můžete doufat, že se nestanete další obětí. Zatím můžete tento problém vyřešit tak, že na zprávu budete odpovídat prostřednictvím Siri nebo přes Zprávy na Macu. Poslední zprávou nesmí být totiž zpráva obsahující specifický řetěz, ale zpráva, kterou vytvoříte, čímž se posune dopředu před tu škodlivou. Jakmile však dostanete škodlivou zprávu znovu, opět nastává stejný problém.

Zdroj: The Guardian

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru