Chyba krvácejícího srdce má prvního viníka

V souvislosti s Chybou krvácejícího srdce, která postihla takřka celý svět, byl zatčen první člověk. Kanadská policie zatkla teprve 19letého muže, který se naboural do počítačového systému finančního úřadu v Kanadě. 

 

Televizní stanice BBC uvedla, že nejzávažnější chyba v historii bezpečnosti internetu má prvního obviněného. Kanadskou policií byl zatčen Stephen Arthuro Solis-Reyes. Ten je podezřelý z prolomení bezpečnostního systému kanadského finančního úřadu (CRA) a rovněž z krádeže čísel 900 pojištěnců. Podle dostupných informací měl do sítě CRA proniknout minulý pátek.

Vyšetřovatelé případu k věci uvedli následující:

Domníváme se, že pan Solis-Reyes získal z registrů CRA soukromé informace tím, že využil slabiny, známé jako Chyba krvácejícího srdce.

19letý Kanaďan byl policií obviněn z nedovoleného průniku do cizího počítače a z krádeže dat.

Chyba krvácejícího srdce zasáhla podle expertů celé dvě třetiny internetu. Chyba se týkala knihovny OpenSSL a upozornili na ni technologické společnosti Google a Codenomicon. Zasažení hlásily i velké portály jako Flickr.com, Yahoo.com nebo Mail.com.

Podle internetových expertů mohou být očekávány další podobné útoky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru