Dnes vyšlo 15 článků

Chtěli do Číny propašovat přes 400 iPhonů 7 v hodnotě 10,9 milionů korun

V pátek 16. září 2016, kdy byl zahájen oficiální prodej vlajkových lodí společnosti Apple, čínská hraniční kontrola v Šen-čenu zadržela celkem 400 iPhonů 7 a 7 Plus. A někteří jedinci si iPhony uvazovali kolem pasu a kotníků.

Čínská hraniční kontrola chytila pašeráky, kteří se snažili přenést stovky nových iPhonů z Hongkongu do Šen-čenu. Celková hodnota zadržených zařízení se vyšplhala na 3 miliony jüanů (cca 10,9 milionů korun).

Celní orgány zastavili v příletové hale podezřelé a zjistili, že každý nesl vždy po pěti nových iPhonech 7. V průběhu celého dne se počty pašeráků zvyšoval. V 16:00 hodin celníci zachytili u 10 osob 44 mobilních telefonů. Ale vrcholem bylo, co se odehrálo mezi 18:30 až 19:00. Celní správa u 7 lidí našla 190 iPhonů. Zařízení si přidělali na tělo, a to kolem pasu a kotníků.

Těchto 400 iPhonů 7 půjde do dražby.

Zdroj: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru