Chtěli byste být Hulkem, Spider-Manem nebo Batmanem? A máte v kapse pořádný balík?

Chtěli byste být Hulkem, Spider-Manem nebo Batmanem? A máte v kapse pořádný balík?

Jaké by to asi bylo, být superhrdinou? Mít zvláštní schopnosti, bojovat proti padouchům, zachránit svět a líbat krásné slečny v dešti? To asi napadlo každého, kdo někdy sledoval některý ze superhrdinských trháků poslední doby. Přemýšleli jste, na kolik by vás takový život vyšel?

Mashable připravil sérii infografik, která se vtipně zabývá náklady na život superhrdiny v době, kdy byl představen světu a v současnosti.

1. Hulk

Komiks, který napsal Stan Lee a jehož první číslo bylo zveřejněno v roce 1962 je inspirován klasickými viktoriánskými horory – Frankensteinem a Dr. Jekyllem a panem Hydem. Ačkoliv Hulk z pultů komiksových obchodů vždy na neurčito mizel, stal se legendou.

Stan Lee o Hulkovi prohlásil, že nedokonalé charaktery jsou vždy větší výzvou – asi jako nepochopený zvoník u Matky Boží, Quasimodo. Takovým rozpolceným charakterem je rezervovaný geniální vědec Bruce Banner, který byl jako malý zneužíván svým geniálním otcem a stal se svědkem vraždy své matky. Nehoda s gamma zářením v Bannerovi probudí bestii – Hulka, nadaného nadpřirozenou sílou, která je tím větší, čím je Hulk rozzlobenější.

Měnit se v takového zeleného obra je ale stresující, proto nesmíme opomenout návštěvy psychologa a zklidňující kurzy jógy a samozřejmě ani horentní sumy za nové oblečení, když to staré vezme za své při každé proměně v zelenou obludu.

Mashable připravil sérii infografik, které vtipně vyčíslují náklady na život populárních superhrdinů - Hulka, Spider-Mana a Batmana

Bruce Banner alias Hulk musí investovat do vzdělání, psychoterapie a samozřejmě nového oblečení, neboť při proměně v třikrát většího Hulka zkrátka košile a džíny nevydrží.

2. Batman

Netopýřího hrdinu stvořilo duo Bob Kane (ilustrace) a Bill Finger (psaní) pro DC Comics v roce 1939. Batman se okamžitě vyšvihl mezi legendy a jeho sláva trvá již více než osmdesát let.

Batman se od ostatních superhrdinů mírně liší: nemá žádné nadpřirozené schopnosti. Padouchy Gothamu tak dopadá jen pomocí svých svalů, silné vůle a řady technických vychytávek. Boj proti zločinu však není laciný v žádné dekádě, a to ani pro vlastníka Wayne Enterprises. Na kolik by vás vyšel život superhrdiny v netopýřím plášti?

Mashable připravil sérii infografik, které vtipně vyčíslují náklady na život populárních superhrdinů - Hulka, Spider-Mana a Batmana

Bruce Wayne nemůže být žádný troškař: jen jeho jeskyně ho vyjde na víc než padesát milionů, nepočítaje v to batmobil, letadlo a hromadu dalších vychytávek s netopýřím designem.

3. Spider-Man

Spider-Man si získal pozornost čtenářů před více než padesáti lety, kdy ho stvořili Stan Lee a Steve Ditko. Čím byl tak zvláštní? Jednalo se o hrdinu-individualistu, který nepotřebuje mít za zadkem parťáka nebo celou partu, a právě ten punc osamělého jezdce mu zaručil vlastní sérii a popularitu, která do dnešních dnů rozhodně nepohasla, spíš naopak.

Můžete se nechat pokousat pavoukem jako Peter Parker a doufat, že se ve vás také probudí nadpřirozené schopnosti, ale chtěli byste opravdu být Spider-Manem? Není to totiž zrovna levná záležitost. Obzvláště dnes ne – když se Spidey musí postavit na vlastní nohy a občas taky vytáhnout Mary Jane na večeři.

Mashable připravil sérii infografik, které vtipně vyčíslují náklady na život populárních superhrdinů - Hulka, Spider-Mana a Batmana

Spider-Man žije vcelku nenáročně. I on si ale musí pronajímat byt a sem tam se věnovat svému děvčeti.

Stále byste si ještě přáli být superhrdinou? Pokud ten váš není v našem triu, podělte se s námi o to, kterým superhrdinou toužíte být právě vy!

Zdroj:https://mashable.com/

Zdroj obrázků:https://mashable.com/

Komentáře

Nahoru