Chromebook: Může nahradit i MacBook?

Světový trh z velké části ovládly tzv. Chromebooky. Vyrobila je již většina výrobců a zejména v Americe prodej těchto notebooků lámal rekordy. Chromebooky se systémem od Googlu potěší nízkou cenou i jednoduchým ovládáním. Časem dokonce mohou z velké části nahradit oblíbený MacBook!

ChromeBooky jsou stále v začátcích, ale stále se vyvíjí. Momentálně je Chrome OS spíše systémem pro mobilní zařízení a příznivci systémů Mac a Windows se jen těžko budou přesouvat k jiným řešením.

14424257510_9fb5f14937_z

Co je to Chromebook?

Chromebook je v podstatě notebook s Chrome OS. Chrome OS je zde ve svém jádru prohlížečem Chrome, ale je zde prezentován jako plocha s ikonami. Většina dat je uložena v cloudu, proto nepotřebujete velké pevné disky. Google zároveň nabízí stabilní aplikaci včetně kancelářského balíčku, editoru obrázků a fotografií, internetového obchodu Chrome, přehrávání hudby, filmů a Hangouts.

Ceny Chromebooků se pohybují již od cca 5 500 Kč.  Jsou tedy velice příznivé.

Chromebooky v roce 2016

Skvělou variantou, která zcela dokáže nahradit oblíbený MacBook i notebooky se systémem Windows, je HP Chromebook 13 G1. Nabízí obrazovku o velikosti 13, 3 palce s vysokým rozlišením 3200×1800 QHD. Tloušťka tohoto Chromebooku je pouhých 1,27 cm a váha 1,29 kg. Má 4 GB RAM a 32 GB úložného prostoru. Vzhledem k rozumné ceně a velice dobrým parametrům má Chromebook šanci konkurovat oblíbeným notebookům se systémem Mac OS a Windows. Co myslíte?

zdroj/foto: forbes.com, flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru