Chrome rozšíření vás upozorní na falešné zprávy na Facebooku

Není to tak dlouho, co Mark Zuckerberg rezolutně popřel, že by šíření falešných zpráv na Facebooku ovlivnilo výsledky voleb v USA. Ať je to nakonec jakkoliv, debata rozvášnila celý svět. Všichni si začali uvědomovat, že po Facebooku se šíří hromada nepřesných a falešných informací. A tak vzniklo rozšíření pro Google Chrome, které vám je má pomoci rozlišovat.

B.S. Detector je rozšíření pro Google Chrome, které prý dokáže identifikovat falešné zprávy na vašem Facebooku. Bylo vydáno teprve minulý týden, ale získává na popularitě. Lidé začali po incidentu s volbami řešit nepravé informace.

Jak to funguje?

B.S. Detector rozpoznává falešné zprávy podle toho, odkud pocházejí. Vychází z pochybných zdrojů, které byly zadány ručně. Další jsou stále přidávány, i sami uživatelé mohou na GitHubu přispět do seznamu.

Jakmile rozšíření objeví na Facebooku nějaký příspěvek z nedůvěryhodné stránky, označí ho.

bs-detector

„Rozšíření jsem vytvořil asi za hodinu v reakci na vyjádření Marka Zuckerberga, že nejsou schopni označovat falešné zpravodajské servery. Zatím je to jen koncept, ale funguje docela dobře,“ popsal tvůrce rozšíření Daniel Sieradski.

Nechcete-li věřit blbostem, stáhněte si rozšíření z oficiálního Chrome obchodu. A víte o nějaké české stránce, která by se měla na seznamu falešných objevit?

Komentáře

Nahoru