Dnes vyšlo 15 článků

Chrome chce spustit surfování offline

Chrome chce spustit surfování offline

Google chce do prohlížeče přidat novou funkci

Společnost Google se chystá zavést novinku – do svého prohlížeče Google Chrome chce přidat novou funkci, která by umožnila surfování po internetu offline. Jak toho chce docílit? Funkce by měla umožnit načítání internetových stránek z mezipaměti.

Již v současnosti Chrome využívá načítání stránek z mezipaměti, což mu umožňuje rychleji načíst již dříve navštívené stránky. Podle nového způsobu práce s mezipamětí by se vám stránka načetla i v případě, že vám náhle vypadne internetové připojení, neboť kopie stránky je již v tu chvíli uložena lokálně.

Offline Cache Mode je zatím dostupný pouze v experimentální větvi prohlížeče Chrome Canary. Vyzkoušet si ho můžete tak, že do adresového řádku zadáte chrome://flag a potvrdíte. Na konci seznamu pak vyhledáte položku Enable Offline Cache Mode a kliknete na Aktivovat. Poté restartujte svůj prohlížeč. Režim je dostupný ve Windows, Linux, OS X, Android a Chrome OS.

Zdroj: https://www.itnews.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru