#ChristmasDay: Vánoce s Lumií

Všichni víme, že vánočních aplikací pro Androidy a iOS existují mraky. Majitelé WindowsPhonů mohou jen tiše závidět. Ale ne o letošních Vánocích. Microsoft si pro ně připravil aplikace, kterými to chce vynahradit. Jenže pro nás Čechy to celé má jednu vadu. Celé se to točí kolem Santy.

Taky jste jako malí vždycky přemýšleli nad tím, jak Ježíšek zvládá rozdat dárky všem dětem? V zahraničí zase přemýšlí, jak Santa se svými saněmi plnými dárků taženými soby zvládne objet celou zeměkouli.

Microsoft všem přemýšlivým jedincům chce dát odpovědi. Vytvořil NORAD Tracks Santa aplikaci pro Windows Phone 8.1. Možná celý nápad znáte v jeho webové verzi, ale teď už můžete Santovu cestu sledovat i na mobilu. Nebojte se, budete to stíhat, přestože se musí pohybovat vyšší rychlostí než všechny stíhačky světa.

Aplikace obsahuje odpočítávání do doby, kdy Santa zahájí svou štědrovečerní cestu, hry pro děti a spoustu informací. O Santovi. V angličtině. Mimochodem na některých modelech (třeba 735 nebo 535) nefunguje.

NORAD-duo

Nakrmte Santu

Už jste poslali vánoční přání? Ne? Tak dneska už je opravdu nejvyšší čas. Aplikace pro Windows Phone 8.1 Talking Santa vám umožní to vyřešit s pomocí krátkých digitálních přáníček a videí.

Aplikace je interaktivní, plná různých zvuků a animací. Když kliknete na Santův pytel dárků, otevře se a nabídne vám zabalený dárek. Když kliknete na zabalený dárek, rozbalí se a vy objevíte elektrickou kytaru, kolo nebo ještě něco lepšího.

Klepnutím na malou ikonku mléka a sušenek ve spodní části obrazovky Santu nakrmíte. Má za sebou přece dlouhou cestu. No a konečně pod ikonou pohlednice se skrývá možnost posílání přáníček. Pokud byste toužili po videopřáníčkách, klepnete na ikonu videa.

TalkingSantaduo

Co na to říkáte? Potěšil vás Microsoft? Nebo aspoň vaše děti?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru