#ChristmasDay: Technologie, které změnily Vánoce

#ChristmasDay: Technologie, které změnily Vánoce

Vánoce už lidé slaví stovky let. Každoročně se scházejí u nazdobených stromků, zpívají koledy rozdávají si dárky. Ale přecejen, i když jsou Vánoce tradiční záležitostí, jsou ovlivněné novými technologiemi, a bez prvků „moderních Vánoc“ už se zkrátka neobejdeme.

Pohlednice nahradily SMSky

Pamatujete si ty doby, kdy jste ještě dostávali spoustu vánočních přáníček do poštovní schránky? Dnes už jich tolik není, že? Tradice to sice byla hezká, ale kdo by dnes chtěl stát hodiny na poště a posílat desítky pohledů, když stačí napsat SMS během 20ti vteřin? A finální cena je bezkonkurenčně nižší. V rámci neomezených tarifů můžete popřát k Vánocům zdarma…a to se, jak se zdá, vyplatí.

ID-100231192

Vánoce strávíte s rodinou, i když je daleko

Co se týče rodinných oslav, zde se tradice příliš nezměnily. Stále si dáváme k večeři rybí polévku, bramborový salát a kapra. Na stole je spousta ovoce a nechybí vánoční cukroví. Co se ale změnilo je fakt, že i když je vaše rodina na druhém konci světa, můžete s ní strávit Vánoce. Ano, stačí si například zavolat po Skypu, zapnout kameru, a můžete na sebe mávat a usmívat se až do rána J

Skleněné ozdoby vs LED osvětlení

Skleněné, slámové a dřevěné ozdoby se zlatě nebo stříbrně svítivými řetězy. Tak nějak si pamatujeme vánoční stromeček ještě před asi deseti lety. Dnes už máme možnost blikajících osvětlení, která dokonce hrají hudbu. Nechybí LED žárovičky nebo telefonní aplikace, které jsou schopny naše světýlka vypnout na dálku.

Awesome-Christmas-Decorations-Wallpaper

Dárky kupujeme přes internet

Místo dlouhých hodin strávených v obchodě raději sedíme u Facebooku a píšeme naprosté blboti na svůj profil na Facebooku. A proč? Protože dnes už do těch obchodů nemusíme! Stačí prolézt pár stránek, během deseti minut nakoupit pár dárků, zaplatit online, a dál sedět u počítače a čekat, až vám je přivezou až ke dveřím J

Místo zpívání koled si pustíme hudbu z internetu

Ano, i tato změna nastala. Je spousta rodin, které si koledy u vánočního stromečku zazpívají, ale spousta z nás si raději pustí internetové rádio nebo oblíbené CD. Vánoce se hodně změnily. Našim babičkám se to asi nelíbí, ale technologie mají něco do sebe. Snaží se nám zjednodušovat život…a nebo se spíše stáváme jejich otrokem? Co myslíte?

zdroj: universityofficetech.com

obrázek:   picjumbo.com wallpaperseries.com   freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru