Dnes vyšlo 1 článků

#ChristmasDay: 6 technologií, díky kterým to letos Ježíšek bude mít jednodušší

Myslíte, že Ježíšek používá některé chytré technologie nebo dokonce sociální sítě? V 21. století se jim přece nemůže vyhýbat. A navíc jak by bez nich dokázal doručit tolik dárků všem hodným dětem? Pořád se objevují nové a nové technologie, které usnadňují život nejen nám ale i Ježíškovi. Které bude asi tak používat letos?

1. Sociální sítě

Dávejte pozor, co o sobě budete psát na sociální sítě. Ježíšek se tam klidně může mrknout, aby zjistil, kdo zlobil. Zároveň je ale může používat k tomu, aby zjistil, co si přejete. Kdo z vás tam občas nenapíše něco o tom, po čem touží?

2. 3D tiskárna

To víte, sehnat tolik dárků pro všechny, kteří byli celý rok hodní, není snadné. Napadlo vás někdy, kde vlastně Ježíšek všechny ty dárky shání? Jestli musí obejít tisíce obchodů nebo jde do nějakého velkého skladu, kde sežene všechno?

V současné době je problém vyřešený. Mnoho dárků si Ježíšek prostě vytiskne. Obzvlášť hračky pro děti jsou dost často z plastu, takže to půjde hezky.

3. Tablet

Pergameny a papíry patří do minulého století. Dnes si Ježíšek potřebuje psát seznam dárků na něco modernějšího – ideální je třeba tablet. K němu by se hodily buď rukavice na dotykové obrazovky, nebo by si mohl vybrat nějaký tablet se stylusem, aby nemusel sundávat rukavice.

cesky_ejzisek

4. Mapy + GPS

Tohle je jasné. Těžko říct, jak Ježíšek v dřívějších dobách trefil do všech domovů hodných dětí, ale teď už se o to prakticky nemusí starat. Stačí se podívat na mapy nebo využívat nějakou chytrou aplikaci, pomocí které přes GPS vždycky dohledá, kam má jít.

5. Ochranné pomůcky

Nevýhodou digitálního věku je, že většina technologií není určena pro extrémní zimu. Sice to letos na žádné mrazy vážně nevypadá, ale počasí je občas tak aprílové, že by se Ježíšek měl připravit na všechno. I na zimu. Třeba Apple totiž doporučuje svá zařízení používat při teplotách 0°C až 35°C.

Ježíšek by si tedy měl pořídit i něco podobného, co nabízí nový startup Salt Cases. Používají materiály, které vyvíjí NASA, aby uchránili před chladem smartphony, notebooky a tablety. Firma dokonce nabízí červené obaly, které jsou ideální na Vánoce.

6. Drony

Vždycky to sice stíhal, ale kdyby Ježíšek letos nezvládal doručit dárky všem, byl by to pěkný průšvih. V době současných technologií se toho ale vůbec nemusí bát. Mohly by mu pomoct drony. K dodávkám zboží je používá už kdekdo, takže i dárky by mohly zvládnout. V nejhorším by se spletly a doručily dárek i někomu zlobivému.

Ale koneckonců kdo ví… Třeba Ježíšek nic takového nepotřebuje. To jen my obyčejní smrtelníci si potřebujeme neustále nějakými zbytečnostmi ulehčovat život.

Fotografie: Český Ježíšek

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru