Chlubit se svým bohatstvím nebo ne?

Chlubit se svým bohatstvím nebo ne?

Řekněme, že se vám daří podnikat nebo se vám zadařilo na burze, nebo jste zrovna vyhráli sportku. Ano, všechny tyto události jsou docela nepravděpodobné, ale kdo ví, třeba se to jednou právě vám stane. A lepší je být připravený, ne?

Po tom, co neznámý Čech vyhrál v EuroJackoptu 2,4 miliardy korun, na štěstí v sázení sází stále více lidí. Společnost Lottoland, která umožňuje vsázet na výsledky evropských i amerických loterií, ve své tiskové zprávě uvedla, že Češi mají od té doby větší zájem o nadnárodní loterie.

„Sázení je českým národním sportem, který už dávno není doménou místních společností. Mezinárodní loterie jsou naopak čím dál tím oblíbenější,“ uvádí Petr Kalina, komunikační koordinátor Lottolandu pro Českou republiku.

eurojackpot

Je možné, aby byli v Česku dva miliardáři tak rychle po sobě?

A s tím je také spojená otázka toho, zda je dobré chlubit se svým narychlo získaným bohatstvím. Nemusí to být jen ze sázení, k neočekávanému bohatství lze přijít rovněž z jiných zdrojů. Co pak s ním?

Chlubit se nebo to vydržet?

Když se veřejně pochlubíte, budete slavní. Konečně poznáte svět z druhé strany. Už nebudete ti, kdo obdivují fotky na Instagramu. Budete ti, jejichž fotky ostatní obdivují. Budete bohatí, koupíte si nové auto, nový dům a nikomu to nebude divné.

Jenže sláva má i stinné stránky. Ztratíte soukromí, bude se o vás psát v bulvárních plátcích a pravděpodobně se rozvedete se svým protějškem. To je hodně častý jev u párů, které zbohatnou a veřejně se tím pochlubí.

Naopak když udržíte jazyk za zuby, budete mít prakticky všechno, co je v lidském životě třeba. Nikdo vás nebude otravovat, nikdo vás nebude žádat o peníze (když získáte dvě miliardy, lidé vám budou tvrdit, že deset milionů pro vás přece nic není). Bohužel vám nezbyde nic jiného, než se odstěhovat. Jestliže totiž zůstanete tam, kde jste vždy žili, sousedům bude po chvíli divné, že si kupujete tolik luxusních věcí – velký příjem peněz neutajíte. Sláva je lákavá, ale věřte, že lépe se budete mít, když zvládnete své štěstí utajit.

Tak a když jsme si teď hezky vyjasnili, co budete dělat, až budete bohatí, hned se do toho získávání bohatství pusťte. Zkuste pracovat, a nebo si vsaďte. V reakci na českého miliardáře je to teď výhodné – třeba zmiňovaný Lottoland nabízí sázky na EuroJackpot s 50% slevou.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru