Chlapec, šikanovaný rasisty na Twitteru, zpívá hymnu na finále NBA

Chlapec, šikanovaný rasisty na Twitteru, zpívá hymnu na finále NBA

Americký tým San Antonio Spurs se rozhodl, že na finále ligy NBA bude národní hymnu zpívat jedenáctiletý fanoušek týmu a hvězda America’s Got Talent Sebastien de la Cruz. Chlapec „se zlatem v hrdle“ se objevil na stadionu v tradičním kostýmu mariachi, upraveném do barev týmu, a svým zpěvem dostal celý stadion.

Jeho výkon můžete shlédnout na tomto videu:

Bohužel, ani to nezastavilo ignoranty a rasisty na Twitteru, kteří chlapci předhazují jeho mexický původ a rozhořčují se nad faktem, že malý Mexičan zpívá americkou národní hymnu. I tak se ovšem chlapec na stadionu opět objevil ve čtvrtek, aby před další hrou zazpíval „Vlajku hvězdnatou“.

Vystoupení Sebeastiena De La Cruze zvedlo na Twitteru vlnu rasismu.

Jeden z mnoha rasistických tweetů o Sebastienově původu

Vystoupení Sebeastiena De La Cruze zvedlo na Twitteru vlnu rasismu.

I takové reakce vyvolalo vystoupení Sebastiena na NBA.

Sám Sebastien reagoval na všechny nenávistné komentáře na Twitteru s grácií: „Prosím, nevěnujte pozornost negativním lidem. Jsem Američan a žiju americký sen. Toto je součást amerického života.“ Podporu chlapci vyjadřuje řada lidí, včetně starosty San Antonia.

Sebastien, známý také jako „El Charro de Oro“ je bezpochyby nesmírně statečný chlapec a jeho morální lekce rasistům si zaslouží ocenění.

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/13/nba-finals-kid-spurs-anthem/

Zdroje obrázků:

https://mashable.com/2013/06/13/nba-finals-kid-spurs-anthem/

https://goo.gl/t7sau

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru