Chcete zbohatnout? Připojte se k hromadné žalobě proti Facebooku

Chcete zbohatnout? Připojte se k hromadné žalobě proti Facebooku

A už je to zase tu! Evropa otevírá veřejnou válku Evropa vs. Facebook. K hromadné žalobě na tuto sociální síť se může přidat každý, pokud však Facebook prohraje. Můžete dostat až 11 tisíc korun!

Evropská válka mezi lidmi a oblíbenou sociální sítí započala! Toto možná nikdo nečelaů. ale je to tak. Ze začátku bychom chtěli představit Maxe Schremse, zakladatele právě této hromadné žalobě ve věci Evropa vs. Facebook. Tato žaloba oficiálně běží na webu fbclaim.com, kde se k ní může každý přidat. Je směřována na irskou pobočku společnosti Facebook a hnedka v sedmi věcech:

  • Nakládání s uživatelskými daty odporuje EU
  • Uživatel nemůže rozhodnout o datech, s kterými bude sociální síť pracovat
  • Spolupráce s NSA
  • Sledování uživatele mimo Facebook. Prostředncitvím miniaplikací a tlačítka like
  • Nový vyhledávač Graph Search je protizákonny
  • Monitoring a sledování uživatelů v systémech pro správu „velkých dat“
  • Facebook předává data jiným aplikacím
{1634E12C-8637-4ECE-84AB-C53539AF152F}_max-schrems

Zakladatel žaloby

Co můžete dostat, když Facebook prohraje?

Pravdou je, že spoustu těchto bodů by se dalo vyvrátit. Ale těžce. K této žalobě se může přidat každý (kromě USA a Kanady), kterému bylo více než osmnáct let. Jediné, co musíte mít, je pravdivé informace na svém facebookovém účtu (což je dosti divné v žalobě proti této sociální síti) a kopii občanského průkazu. Pokud se přidáte, nebojte se. Facebook ani nikdo jiný po vás nebudou chtít peníze (ať vyhraje kdokoliv). Pokud však sociální síť prohraje, máte šanci dostat až 11000 Kč. Již v současnosti se k této žalobě přidalo přes 20 tisíc uživatelů ve 100 různých zemích. Nejvíce je jich v Německu, kde počet registrovaných přesáhl 5 tisíc.

banner_n

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru