Dnes vyšlo 15 článků

Chcete vlastní webové stránky a omrzely vás klasické redakční systémy? Máme nový!

Chcete vlastní webové stránky a omrzely vás klasické redakční systémy? Máme nový!

Pokud si někdo chce udělat vlastní webové stránky a nemá programátorské znalosti, nejspíš sáhne po nějakém z volně dostupných redakčních systému, mezi něž můžeme zařadit například WordPress, Drupal, Joomlu! a další. Tyto systémy jsou už ale nudné a chtělo by to nějakou změnu, v tomto článku vám ji nabídneme…

Systém s jednoduchým administračním rozhraním, několika vzhledy k použití a samozřejmě i s bezplatnou technickou podporou. Co víc si přát? Vše nabízí nový redakční systém Webek CMS, jehož existenci jsme zaregistrovali těsně před jeho oznámením a tiše mu fandíme.

Uživatelské prostředí připravil Jiří Březovský, který se snaží uchytit jako webdesignér v Anglii a na systému pracoval několik měsíců. Webek mohou využít hlavně malé firmy, které si chtějí vytvořit vlastní firemní identitu. „Většina našich klientů vyloženě nesnášela editaci webu kvůli uživatelskému prostředí administrace. Tím se dostávám k důvodu proč jsme systém zrealizovali. Chceme dosáhnout co nejjednodužší a nejvíce uživatelsky přívětivé aplikace na správu webových stránek.“, dodává Jirka a poukazuje na omezení funkcí na ty základní - správa stránek, novinek, kontaktních údajů, slideshow a jednoduchá editace zobrazování bloků s reklamou.

Kromě Jirky budou na systému pracovat další dva lidé ze studia Webek.cz, které zároveň přibírá dalšího člena na vývoj, takže aktuálně na systému pracují tři programátoři a jeden webdesignér. Studio se momentálně chce zaměřit hlavně na vylepšování uživatelského prostředí a jeho stávajících funkcí. V následující verzi systému by studio rádo představilo nové funkce, mezi něž patří například:

  • katalog produktů
  • kompletní ajaxové prostředí
  • vývoj bude probíhat pod Nette frameworkem (což zajistí vysokou bezpečnost celé aplikace)
  • multijazykové mutace
  • aplikace pro mobilní zařízení
  • fotogalerie

Funkcí bude samozřejmě více, ale nechceme všechny vyzrazovat. Žádnou funkci do systému nepustíme dokud ji uživatelsky co nejvíce nedoladíme. Naši zákazníci se můžou těšit na velmi vysokou přizpůsobivost celého redakčního systému.“, dodává Jirka a těší se na svoje první zákazníky.

Ceny systému budou uvedeny po zveřejnění demo verzí. Studio bude nabízet i nakódování vlastní šablony a vlastní jQuery prvky.

Komentáře

Nahoru