Dnes vyšlo 15 článků

Chcete ušetřit za elektřinu? Vyměňte žárovky

Jsou věci, nad kterými přemýšlíte denně. A jsou věci, o kterých začnete přemýšlet, až nastane „jejich čas“. Příklad? Taková žárovka. Už si bez ní nedokážeme představit každodenní život. Rozsvítíme ji hned ráno, když se probudíme, je posledním společníkem, se kterým jsme v kontaktu v okamžiku, kdy se ukládáme ke spánku. Jejich potřebu si uvědomíme ve chvíli, kdy najednou žárovka přestane fungovat. Pak se začneme shánět po náhradní.

Ušetřete za elektřinu

Přitom žárovky jsou nezanedbatelným spotřebičem v domácnosti, který ovlivňuje množství spotřebované elektřiny. Nemluvě o ekonomii, kdy na produkci světla připadá u klasické žárovky jen část celkové vybíjené energie. Zbytek se přemění ve ztrátové teplo. Tak to bylo dlouhá desetiletí. Způsobů, jak nahradit žárovky jiným zdrojem světla, bylo mnoho. Výbojky nebo zářivky jsou alternativou, ovšem mají své mouchy. Ať už jde o drahé výrobní náklady, potřebu nákladných materiálů, nebo ke své funkci potřebují další pomocná zařízení (startéry pro zářivková osvětlení, vysokonapěťové transformátory u výbojek a podobně). Navíc životnost těchto alternativních zdrojů světla stále nedosahuje životnosti klasické žárovky.

Alternativní zdroje světla

Žárovky by nás ve své klasické formě provázely ještě řádku dalších let, ale své v jejich neprospěch vyřkla legislativa. Důvodem byla a je právě snaha snižovat energetické nároky žárovek, což se projeví v celkové spotřebě energií, posuzuje se hledisko vlivu na životní prostředí a jiné. Ve výsledku se distribuce klasických žárovek omezuje. A náhradou za vysloužilé žárovky už ve většině případů máme v prodejně k dispozici nabídky právě alternativních zdrojů světla.

Donedávna jsme jako náhradu žárovek kupovali zářivkové typy, které byly a jsou kompatibilní s klasickými žárovkovými objímkami, ale princip tvorby světla byl obdobný jako u známých zářivkových světel. Se všemi nevýhodami s tím spojenými: nutnost řídící elektroniky pro funkci startéru jako součást tělesa žárovky, pomalý pozvolný nástup svítivosti a v některých případech, vlivem stroboskopického efektu, se zářivky nemohly použít například ve strojírenské výrobě u točivých strojů. Navíc i faktor výrobních nákladů a problematické likvidace již nepoužitých zářivkových svítidel.

LED žárovky

Z výše vyjmenovaných důvodů se do středobodu zájmu zákazníků dostaly alternativy žárovek ve formě LED žárovky. LED žárovky využívají ke tvorbě světla efekt polovodičových součástek, které při připojení k napájení produkují světlo. A jak je vidět, tak o LED žárovky je zájem. Mají vysokou svítivost při minimální spotřebě elektrické energie, výroba je jednodušší než v případě zářivkových svítidel a LED žárovky dosahují plné svítivosti téměř okamžitě po zapnutí. Navíc úsporu nákladů za osvětlení znamenají nejen vlivem svých nízkých energetických nároků, ale i dlouhou životností.

Nahraďte stávající žárovky

Pokud tedy řešíte, čím nahradit stávající žárovky, ať z důvodu nefunkčnosti původní, klasické, tak i například hromadně, z důvodu snížení nákladů za elektřinu. Přiznejme si, že náklad za energie je v rodinném rozpočtu znatelný výdaj v porovnání s ostatními. Hledání v tom, jakou alternativu za vaši původní žárovku použít, naleznete na internetových stránkách e-shopu LEDORIGO.eu

Nakupujte u specializovaných výrobců

Internetový e-shop Ledorigo.eu je specializovaným prodejcem LED žárovek a LED osvětlení. V široké nabídce produktů tak máte na výběr produkty známých a renomovaných výrobců. Jde především o LED žárovky Philips a LED žárovky Osram, Panasonic, ale i jiných značek.

Pravdou ale zůstává, že nejvíce zákazníků vyhledává především LED žárovky Philips a LED žárovky Osram. Zejména pro garanci kvality a životnosti. V případě LED žárovek se tak zákazník nemusí obávat nefunkčnosti nebo poruchovosti.

Bonusy navíc

A proč tedy nákup prostřednictvím e-shopu LEDORIGO.eu? Nejen kvůli širokému sortimentu nabízeného zboží. Nabízené produkty jsou za stabilně nízké ceny, 95% nabízeného sortimentu je vždy k dispozici skladem, a tím je zajištěna rychlá dodávka od objednání k zákazníkovi. V rámci atraktivity nabídky internetového e-shopu stojí za zmínku například doprava zdarma u objednávek nad 1000,- Kč, dárky zdarma k objednanému zboží, příkladný a spolehlivý zákaznický servis a v případě potřeby i asistence při výběru vhodného druhu a typu osvětlení.

Doručení vybraného zboží je do 48 hodin od objednání. A pokud by vámi vybraný produkt byl z vašeho pohledu nevyhovující, například z důvodu barvy světla a podobně, je možné vybraný sortiment vyměnit za odpovídající vašim potřebám.

Pokud chcete ušetřit výdaje za elektřinu, nahradit klasické žárovky a pořídit si LED žárovky, pak rozhodně navštivte tohoto prodejce a vyberte si z bohaté nabídky se zárukou kvality.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru