Zajímavý web #26: Chcete si napsat mobilní aplikaci bez znalosti programování?

Popularita mobilních aplikací stále roste. Přímo úměrně s počtem prodaných smartphonů. Přestože je na oficiálních obchodech pro různé OS aplikací opravdu spousta, zrovna ta, kterou byste potřebovali vy, vám tam může chybět. Co v takovém případě dělat?

Ano, tvorba aplikací všeobecně vyžaduje znalosti programování, nástroj AppArchitect však umožňuje vytvořit takovou aplikaci i úplným začátečníkům.

Je to jako tvořit web bez znalosti HTML

Služba AppArchitect je podobná nástrojům pro tvorbu webových stránek. Web si můžete vytvořit, přestože neznáte HTML, CSS, PHP ani nic podobného. Stejně tak to jde i s aplikací pro váš smartphone.

Opravdu nemusím umět programovat?

Tento nástroj tvorbu aplikace ohromně zjednodušuje – není třeba psát žádný kód, uživatel pracuje v grafickém rozhraní, kde si vybírá různé šablony a prvky, ze kterých tvoří výslednou aplikaci.

Omezení

Programování je tak limitované pouze kreativitou uživatele, pochopitelně ovšem ale i možnostmi, které nástroj poskytuje.  Důležité však je, že nejste omezeni svými znalostmi programovacího jazyka. Ano, pořád bude zapotřebí programátorů, kteří to umí, aby mohli vytvářet opravdu dobré aplikace. Ale takovou jednodušší zvládne za pomoci tohoto nástroje kdokoliv z vás.

Jak to funguje

Používání služby je velmi jednoduché. Po registraci si můžete vybrat, pro jaké zařízení chcete aplikaci vytvořit. Škoda je, že autoři zapomněli na nejrozšířenější Android (i když se s ním do budoucna počítá, ale není jisté, v jakém to bude časovém horizontu). Na výběr máte tedy pro iPhone nebo iPad. Následně máte k dispozici panel s prvky, pomocí kterých si můžete vytvořit vaši aplikaci.

Kromě hlavních komponentů (vložení YouTube videa, obrázku, mapy, …) můžete vytvořit i vlastní seznam položek, vkládat text a tlačítka. Každé komponentě je možné nastavit vlastnosti a případně i chování.

Vytvořenou aplikaci si můžete vyzkoušet přes vaše iOS zařízení a následně i publikovat v AppStore.

Snadno pochopitelné grafické rozhraní

Snadno pochopitelné grafické rozhraní

Na programátory stejně mít nebudete

Samozřejmě ale AppArchitect nemůže nabídnout stejné možnosti jako šikovný programátor. I přestože vývojáři do budoucna počítají s rozšířením možností tohoto nástroje. Například hru si s pomocí něj ale prostě nevytvoříte.

Zatím je AppArchitect bezplatnou službou, tak toho využijte, protože v budoucnosti by mělo přibýt placené konto, které bude nabízet více funkcí. No všichni musíme na něčem vydělávat.

Zdroj: itnews.sk

Komentáře

Nahoru