Dnes vyšlo 15 článků

Chcete se zbavit spamu? Používejte dočasné emailové adresy

V dnešní době se musíme registrovat a přihlašovat na tolik stránek, že je opravdu těžké pamatovat si všechna uživatelská jména, hesla a emaily. Na spoustě služeb se můžete registrovat přes sociální sítě, což dost usnadňuje práci, ale má to i své nevýhody. Stále je spousta lidí, kteří upřednostňují registraci přes email.

Jediný problém s registrací emailem tkví v tom, že vám daná služba na email pravděpodobně bude posílat hromadu sdělení, která vás absolutně nebudou zajímat. A právě proto existují dočasné emailové adresy.

Pokud se chcete někde zaregistrovat a je nutné použít email, na který vám pak přijde žádost o ověření, možná nebudete chtít poskytnout svoji skutečnou emailovou adresu. Půjdete na web, který vám vygeneruje novou dočasnou. Zadáte ji při registraci, přijde vám na ni email, ve kterém kliknete na potvrzovací odkaz, a po určitém čase adresa vyprší a nebude funkční. Svůj účel splnila – ochránila vás před zaspamováním svého vlastního emailu.

Existuje spousta webových služeb, které nabízí dočasné emailové adresy. Všechny fungují podobně. Necháte si vygenerovat email, můžete ho použít, číst a někdy i odesílat zprávy, ale po určité době vyprší a je konec.

1. 10 Minute Mail

Nabízí emailovou adresu na deset minut a je k dispozici i v češtině. Nemůžete si ale zvolit vlastní adresu, je vám vygenerována jako změť náhodných písmen a čísel.

10minuteMail

2. 20 Minute Email

Kdybyste potřeboval email na dvojnásobně dlouhou dobu, je tu 20minutový. Výhodou je, že vám není automaticky vygenerován, ale můžete si zvolit emailovou adresu.

20minutMail

3. Maildrop

Docela pokročilá a známá služba, na jejíž design se dá dívat. Navíc si emailovou adresu můžete taktéž zvolit.

maildrop

4. Fake Mail Generator

Vaše emailová adresa bude zrušena 24 hodin poté, co budete naposledy aktivní.

fakemailgenerator

5. Mailinator

Z Mailinatoru nemůžete posílat zprávy, jen přijímat. Účet bude zrušen do několika hodin, neuvádí přímo do kolika. Zato vás ale pobaví svým webem. Například vysvětlují, že spamu vás úplně nezbaví, kdyby to dokázali, zřejmě by byli zilionáři a jmenovali by se IBMinator nebo MICROSOFTinator.

mailinator

Jak vidíte, všechny služby jsou podobné. Rozdíl je snad jen v kvalitě zpracování webů a možnosti vymyslet si svou vlastní emailovou adresu. Pokud však chcete dál pátrat po těch nejlepších, mrkněte na alternativeto.net. Najdete jich tam opravdu spoustu a uvidíte, že existují i aplikace pro iPhone a Android, které vám dokážou vytvořit dočasný email.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru