Dnes vyšlo 15 článků

Chcete se stát mistrem Jedi? Star Wars souboje – vítejte do reálného světa!

Milujete ságu Star Wars i celý kult, který se s touto tématikou váže? Představte si, že z vás může být Jedi! Láká vás temná strana síly a nebo naopak tíhnete ke světlu? Po celém světě vznikají seskupení fanoušků a speciální školy, které vám umožní tréning  a souboje se “světelnými meči”.

meč

Jedi master

Podívejte se s námi na následující video a sami posuďte, zda by takový tréning pro vás byl atraktivní či nikoli. Ať už si zvolíte jakoukoli barvu světelného meče, podívaná je to zvláště v noci velice efektní. Rusko, Singapore, USA a další – studenti se v těchto zemích a školách šermu a bojových umění učí reálné a zároveň filmové pohyby s touto “zbraní” a následně podstupují souboje (které samozřejmě nekončí jako ve filmu).

Nicméně nejde o žádnou novinku, můžete se podívat na Youtube na záběry kupř. The Force Academy, Lightsaber Academy, School of Saberfighting, SaberForge Academy, Force Storm Academy atd., přičemž obdobné školy se těší stále větší oblibě. Například LudoSport Light Saber Combat Academy vyučuje dokonce sedm stylů předmětného boje se světelným mečem či v překladu šavlí (v originále “lightsable”).

Pro zajímavost, světový šermířský šampionát v Moskvě předvedl svou velice povedenou show už roku 2015 (dodán zvuk a efekty):

Více než boj je to celé samozřejmě zábava. Ale dle nás je pro chlapce jistě atraktivnější než kupř. háčkování. Nicméně musíme uznat, že někteří nadšenci ovládli toto umění už na poměrně mistrovské úrovni vhodné k veřejné prezentaci. Takže po shlédnutí posledního filmu Star Wars a tohoto videa dodáváme, že posledí Jedi nebyl zdaleka poslední. Síla vás provázej!

Možná brzy vzniknou i školy, které udělají i z Darth Vaderů reálného světa lidumila:-)

lidumilZdroj foto + info: Mashable, Pixabay.com, cnet.com, Youtube.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru