Dnes vyšlo 15 článků

Chcete se najíst v klidu? Zkuste pepřenku, která vypne telefony

Není výjimkou, že když už se večer celá rodina sejde u stolu k jídlu, možnost popovídat si ruší pípání telefonů a děti, které teď zrovna nemají čas jíst, protože musí dohrát hru. Společnost Dolmio přišla s elegantním řešením, jak proti tomu bojovat. Samozřejmě že říci dětem, ať odloží telefony, nefunguje. S chytrou pepřenkou ale stačí jen otočit a je klid.

Pepřenka nazývaná Pepper Hacker z venku vypadá jako obyčejný mlýnek na pepř. Ve skutečnosti umí na půl hodiny vypnout Wi-Fi router, mobilní telefony a televizi. A během té půl hodinky se můžete v klidu najíst.

„Víme, že jídlo s rodinou a přáteli je často překaženo technologiemi, které nám paradoxně mají usnadňovat komunikaci. A tak jsme vytvořili Pepper Hacker, abychom vám pomohli lépe komunikovat s lidmi kolem vás,“ uvedl Richard Stear, marketingový ředitel Dolmio.

Společnost představila reklamní kampaň, ve které dali pepřenku frustrovaným maminkám a nahrávali reakce jejich dítek. Přišly záchvaty vzteku, slzy a zmatek.

Produkt byl zveřejněn kolem prvního dubna, a tak si spousta lidí myslela, že je to jen aprílový žertík. Ale není. Pepper Hacker je skutečný a firma doufá, že se s ním dostane do spousty designových soutěží po celém světě. Než ho tedy budete mít v kuchyni na stole, ještě to chvíli potrvá.

Jak to funguje?

Bohužel na tom není nic magického. Mlýnek vypne zařízení, která jsou připojena k Wi-Fi routeru, ale aby to šlo s telefony, musí na nich být nainstalována aplikace AirWatch, která umožňuje telefon na dálku zamknout. To je dost podstatná komplikace, protože na mobily svých dětí ji asi nepozorovaně nenainstalujete.

pepper_hacker

Potenciál ale gadget rozhodně má. Průzkum Dolmia totiž ukázal, že například v průměrné australské domácnosti je 12 elektronických zařízení (TV, smartphonů a tabletů). Více než polovina domácností (69 %) moc dobře zná hádky o používání elektroniky u jídla.

Komentáře

Nahoru