Chcete prozkoumat Dánsko? Nyní můžete díky věrohodné kopii v Minecraftu!

Dánsko je překrásná země a mnoho z vás by ji jistě chtělo navštívit. Díky dánské vládě tento stát může navštívit kdokoliv ze svého domova. Stačí zapnout Minecraft a prozkoumat Dánsko v poměru 1:1.

A kolik na tom pracovalo lidí? Pouze 2. Samozřejmě to nedělali všechno ručně, ale využili údaje dánských úřadu, které se zabývají geodaty. Jedná se o první případ, kdy byly využity přesné data, aby mohla vzniknout mapa v poměru 1:1.

Můžete tu najít ulice, budovy, ale i přírodní scenérie, jako například parky, budovy či řeky. Všechno to je omezené pouze Minecraftem a jeho kostkami. Vynecháme-li Google Street View, tak se jedná zatím o nejpřesnější online mapy na světě.

Autoři očekávají, že tento Minecraft projekt najde uplatnění i ve školách

Autoři očekávají, že tento Minecraft projekt najde uplatnění i ve školách

Tento projekt navazuje na projekt „grunddataprogram“ (ve volném překladu „program zabývající se základními daty“), který umožňuje volný přístup ke všem státním topografickým ale i historickým mapám.

Toto převedení do světa Minecraftu má sloužit i mimo jiné k propagaci celého projektu a zeměpisu jako takového. Má zaujmout studenty „ve světě, který už znají“. Nyní jsou žáci nuceni se otrocky šprtat části Dánska nazpaměť.

Přesně toto se snaží změnit. Nyní může každé dítě „prozkoumat“ Dánsko jednoduše ze svého notebooku či tabletu. A určitě bude i zábava zkoumat své vlastní obydlí. Nicméně je zde jedno omezení – uživatelé nesmí používat TNT.

Samozřejmě je vše omezeno samotnými možnostmi Minecraftu, ale i tak se jedná o obdivuhodný kousek

Samozřejmě je vše omezeno samotnými možnostmi Minecraftu, ale i tak se jedná o obdivuhodný kousek

Přece jenom by asi nebylo moc výchovné, kdyby děti mohli svůj stát rozbít, no ne?Tato neuvěřitelně detailní replika je důkazem toho, že na rozdíl od jiných národů, se Dánsko skutečně snaží zaujmout veřejnost.

Nicméně na oficiálních stránkách projektů tvůrci potvrzují, že tento 1:1 model má samozřejmě nějaké nedostatky. Například podzemní doly nejsou úplně přesně vytvořené, železnice nefungují a budovy mají náhodně generované barvy.

Tento projekt je tak rozlehlý a detailní, že musel být rozdělen do tří map. Pokud si to chcete zkusit, tak máte 2 možnosti. Tou první je připojit se na dánské státní servery. Zde je ale limit 70 hráčů na server, takže někdy budete mít obtíže se připojit.

Jaké by to bylo, navštívit svoji čtvrt v Minecraftu?

Jaké by to bylo, navštívit svoji čtvrt v Minecraftu?

Tou druhou možností je stáhnout si mapy pro osobní použití. Zde je ale problém se stažením, neboť i přes strojový překlad je těžké se zorientovat na stránkách.

zdroj: arstechnica.com, www.dailymail.co.uk

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru