Chcete pracovat jako řidiči v Uberu? Zahrajte si hru

Uber představil mobilní hru UberDRIVE, ve které si můžete zkusit, jaké to je být řidičem Uberu. Samozřejmě že nebudete doopravdy vozit celebrity a nedostanete výplatu, ale natrénujete a však ono to jednou přijde.

Ve hře se z vás stane řidič Uberu, jehož jediným úkolem je dovést zákazníky na určené místo co nejlevnější cestou. Zákazníci jsou pochopitelně zcela imaginární, vymýšlí vám je aplikace. Ale princip je stejný – jde o to, jak dobře znáte své město. Zatím je hra určená jen pro obyvatele San Francisca, na jeho mapě se vám ve hře zobrazují zajímavá místa a historické památky, takže se i něco přiučíte. Do budoucna je plánované rozšíření o další velká města.

uberDrive

Podle blogového příspěvku Uberu je hra určená dvěma typům lidí:

1. Řidičům Uberu, kteří chtějí zdokonalit svou schopnost orientace po městě. Řidiči jsou totiž technicky považováni za nezávislé taxikáře, takže po nich Uber oficiálně nemůže vyžadovat žádné školení. Tohle je možná jeho náhrada.

2. Potenciálním řidičům Uberu. I když je těžké uvěřit, že by mobilní aplikace mohla někoho přesvědčit, aby se stal řidičem Uberu, společnost v to zřejmě doufá. V aplikaci se ukazuje, kolik byste za jízdu vydělali peněz a to může být lákavé. Objevuje se tam také banner s textem „Řídíš rád? Nech si za to platit.“ A přímo přes aplikaci se můžete přihlásit do výběrového procesu.

Hra je zdarma ke stažení na AppStore, ale pokud se zrovna nechystáte do San Francisca, stejně vám bude k ničemu. Zatím. Třeba jednou přidají i Prahu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru