Dnes vyšlo 15 článků

Chcete práci? Jedinečná příležitost s webem nabidka-prace-rychle.cz – podvodnou webovou stránkou

Chcete práci? Jedinečná příležitost s webem nabidka-prace-rychle.cz – podvodnou webovou stránkou

Podvodů na internetu stále více přibývá, nyní to je internetový portál nabidka-prace-rychle.cz, který má údajně klientům co nejrychleji vyhledat práci. Po otevření webu na vás vyskočí pozitivní reference, které jsou na první pohled důvěryhodné, ale po důkladném zkoumání však zjistíme, že opak je pravdou.

Nezaměstnanost v České republice stále roste a zoufalí lidé hledají práci všude, kde se dá. Prostřednictvím různých agentur, nabídek a především webových portálů. Jeden z nich si můžeme uvést jako konkrétní příklad – www. nabidka-prace-rychle.cz.

Tato webová stránka nabízí svým uživatelům nabídky práce. Na úvodní webové stránce nalezneme reference samotných zaměstnanců této pochybné firmy a komentáře ze strany klientů.  A na horní liště počítadlo rozeslaných nabídek.

nabidka-prace-rychle.cz podovd

Nic divného, alespoň prozatím. Je pravdou, že když práce není na žádných velkých portálech zaměřených přímo na pracovní nabídky, nebude ani práce na těchto malých pochybných webech.

Podle odborníků se jedná o jednoznačný podvod a to již z několika prostých důvodů. Počítadlo odeslaných nabídek emailem je podle odborníka pochybné v tom, že nelze převést odeslané nabídky emailem do tohoto počítadla. Také když chvíli pozorujete počítadlo zjistíte, že má pravidelný interval o jedné sekundě.

Z dalších důvodů, proč se jedná o podvod jsou jména zaměstnanců a klientů uveřejněných v referencích, neboť na první pohled jsou vymyšlená, jako ti lidé.

Máme několik důkazů, že tomu doopravdy je – přejdeme k první osobě a to k Lukášovi Pohlovi, který je na v této firmě zaměstnán jako HR specialista. Ve skutečnosti je zřejmě zaměstnán ve fotobance. Nyní k samotnému majiteli, který se nejmenuje Miroslav Čiřický, ale Richard Bond – golfový manažer. Další muž vychvalující webovou stránku – Jan Fralt se ve skutečnosti jmenuje Ed Edwards. Tím posledním z řad klientů je Ondřej Patonický další model pro fotobanku.

Proto si dávejte na tyto pochybné webové stránky pozor a nedůvěřujte všemu!

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

 • Když se zadá do vyhledávače „práce z domova“ tak vylezou „podobné stránky“ :-(

 • Andrea

  Ksiftíky z fotobanky, spousta otázek, které snad ani nemajísmysl….. viz http://qa.linkedin.com/pub/ed-edwards/1/b27/940 Ed jako Honza :)

 • Michal Procházka

  Provozovatelem těchto služeb je „pan“ Josef Huspek mladší, ročník 1991, Beroun. On se sice schovává za různé lidi, kteří pro něj dělají, ale tím „mozkem“ je on. Znám ho, jednou jsem se s ním sešel a je to pěkný vyčůránek, člověk by to do něj neřekl.

  VOV Praha poskytuje ten platební systém a provozovatelem není – leda že by web od pana Huspeka koupili (v tom případě v tom jedou obě strany :-). A majitelka této společnosti je bílý kůň. VOV Praha tam poskytuje ty SMS, možná pro něj něco dělali, takže úplně „čistí“ taky nejsou…

  Ale ten zmíněný pan Huspek má i různé další vtipné weby jako zvetseni-udu.info, datumtvesmrti.cz, navod-jak-zhubnout.cz, zminovana nabidka-prace-rychle.cz a dalsi. On tyhle hovadiny vymýšlí.

  Pravděpodobně to neprogramuje a snaží se schovávat buď za provozovatele nebo za ty lidi, s kterými spolupracuje.

Nahoru