Chcete nejrychlejší a nejlevnější internet? Víme, kde na světě vám ho poskytnou!

Chcete nejrychlejší a nejlevnější internet? Víme, kde na světě vám ho poskytnou!

Taky se občas přistihnete, jak netrpělivě zíráte na ukazatel stahování, který se zdánlivě nehne, dokud nezačnete pozorovat jednotlivé pixely na monitoru? Už dávno minuly doby, kdy nejrychlejší internet snů byl přes vytáčené připojení (nostalgické vytáčení při připojení, pamatujete?), ale přesto pořád nemáme rychlosti dost. Je to také tím, že se velikost stahovaných souborů neustále zvyšuje. A protože je dnes doba uspěchaná, chceme mít všechno stáhnuto co nejrychleji a pokud možno za co nejmenší náklady.

Levně a rychle

Na českém trhu je poměrně dost nabídek od různých internetových poskytovatelů, některé jsou lepší a jiné… horší. Ale jak vypadá poměr rychlosti/ceny internetu v jiných zemích? Podle srovnání je nejrychlejší internet v Japonsku (61 Mbit/s), což není zas takové překvapení. Následuje Jižní Korea (46 Mbit/s) a Finsko (22 Mbit/s). USA je překvapivě někde na 16. příčce. Podobně je to i s poměrem rychlost/cena. V Japonsku platíte pouze 0.37 dolaru za každý 1Mbit/s rychlosti, v Koreji 0.45 dolarů a ve Švédsku 0.63 dolarů. To jsou na pohled příjemné ceny, srovnáme-li to s některými nabídkami tuzemských poskytovatelů internetu. A pro zajímavost země nám blízká – Polsko – má průměrnou rychlost internetu 7.5 Mbit/s, přičemž za každý Mbit/s zde zaplatíme 13 dolarů.

Vysokorychlostní experimenty

Nastávají i situace, kdy různé firmy zkoušející nové metody připojení nabízejí internet zdarma či za symbolickou cenu lidem, kteří jsou ochotní jejich metodu otestovat. Jeden příklad za všechny: společnost Broadband over Powerline uskutečnila projekt obřích rozměrů – nabídla 60 milionům lidem neomezený internet o rychlosti neuvěřitelných 224Mbps za cenu dolaru a půl měsíčně na osobu. Tyto experimenty neprobíhají jenom daleko za hranicemi, ale i v Evropské Unii.

Na závěr je přiložen graf, ze kterého jsou údaje o rychlosti a ceně internetu v jednotlivých zemích čerpány.


Zdroj: gawker.com

Komentáře

Nahoru