Dnes vyšlo 1 článků

Chcete mít letenky doživotně zadarmo? Stačí se narodit za letu!

Není to poprvé, co se narodilo na palubě letadla dítě. Nenabádáme vás sice k cestování ve vysokém stupni těhotenství, nicméně musíme uznat, že narodit se přímo za letu v letadle má jisté výhody – například doživotní letenky zdarma. V tomto případě se jednalo o společnost Jet Airways (jedná se o největšího indického dopravce, který létá do 65 destinací).

Jak je to s porody na palubě letadla?

V minulosti už se ve stejném duchu zachovala například i společnost Virgin Atlantic, která na palubě narozenému dítěti garantovala letenky zdarma, nicméně „pouze“ do věku 21 let. Stejně tak se zachovaly společnosti Thai Airways, Turkish Airlines (poměrně nedávno v dubnu 2017) nebo AirAsia.

Podle Úmluvy o omezení případů bezdomovectví, kterou přijali členové OSN v roce 1961, má dítě narozené ve vzdušném prostoru nebo mezinárodních vodách dostat občanství země, v níž je registrován přepravce.

letadlo

Zdroj: Pexels.com

Dítě se narodilo jedné z cestujících nedělního letu indických aerolinek Jet Airways ze Saudské Arábie do města Kóčin na jihu Indie. Žena samozřejmě na palubě letadla porodila předčasně, nicméně její potomek je naprosto zdravý. Jednalo se o chlapce a porod ve výšce už jen necelých 11 km proběhl úspěšně. Asistovala při něm posádka a zdravotní sestra, která byla náhodně mezi cestujícími. Let byl posléze odkloněn do Bombaje, aby mohla být matka i s dítětem převezena do nemocnice. Dvojici se podle mluvčí aerolinek daří dobře. Identitu obou letecká společnost z logických důvodů utajila. O všem informoval již zčerstva web společnosti CNN.

Samozřejmě nepočítejte s tím, že pokud v letadle porodíte, budete mít letenky zdarma automaticky. Jet Airways se takto rozhodly, neboť se jedná o první dítě, které spatřilo světlo světa v rámci letů jejich aerolinek. Něco takového je ve skutečnosti spíše výjimečné a společnosti, které tento vstřícný krok v minulosti udělaly, se dají vyjmenovat na prstech jedné ruky. Například dítě narozené na palubě letadla v roce 1990 dostalo „pouze“ dva exkluzivní lety do Austrálie.

Zdroj: Novinky.cz, Blesk.cz, iDnes.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru