Chcete mít iPhone 6s dříve než bude dostupný v Česku?

První majitelé se svých iPhonů 6s dočkají už tento týden v pátek. Do Česka ovšem dorazí o pár týdnů později, O2 v komentářích na Facebooku prozradilo, že by to mělo být v pátek 23. října. To je dlouhá doba, mnoho fanatických Apple fanoušků jistě nebude chtít čekat. Co s tím?

Existuje způsob, jak to udělat. Můžete si koupit iPhone 6s přímo z Apple Store, ale ne z toho českého. Řeší se to tak v celé řadě evropských zemí. Nejsme jediní, kdo iPhone dostane o měsíc později. A právě tento problém se rozhodl vyřešit startup Forward2Me

Forward2Me je britský startup, který již skoro 5 let umožňuje cizincům (nerezidentům) nákupy v Británii. Jelikož ne všechny obchody umožňují zasílání do ČR z důvodu, že český trh je stále moc malý a pro mnohé prodejce dosti nezajímavý. A právě s příchodem nových iPhonů máme o důvod více, proč si takové nakupování v UK vyzkoušet. Nemusíme totiž čekat dlouhé měsíce, než si budeme moci tyto telefony zkoupit u nás. A co to vše obnáší a jak to funguje?

Jak si objednat iPhone 6s nebo 6s Plus dříve, než přijde do Česka?

Forward2Me funguje tak, že vám přidělí fiktivní adresu ve Velké Británii a vy si na ni můžete nechat objednat jakýkoliv balíček. Není to určené jen pro Apple výrobky, lze si objednat věci z Amazonu, Ebaye apod. (z těch si totiž ne vždy lze zboží objednat a nechat doručit rovnou do Česka). Forward2Me se následně postará o zaslání balíčku z fiktivní adresy na vaši skutečnou adresu v Česku.

Respektive vám zprostředkuje svůj sklad, do kterého si můžete nechat zaslat zboží a to vám pak bude následně odesláno na vámi požadovanou adresu. Tato logistická firma, pak přeposílá balíčky zákazníkům do celého světa a pomáhá zákazníkům také s kontrolou zásilek i s asistovanými nákupy.

I s dopravou je cena nižší než v ČR

Fiktivní adresa ve Velké Británii vás přijde na čtyři dolary (ani ne sto korun). Pak platíte už jen dopravu a volitelné pojištění. Cenu si lze plus mínus spočítat předem na webové stránce startupu. Poštovné z ČR začíná na 350 korunách, nicméně při nákupu právě již zmiňovaného iPhonu můžete nejenom dost ušetřit, ale ještě jej budete mít doma daleko dříve.

iPhone 6s v základní verzi s 16GB úložného prostoru je možné na britském Apple Store předobjednat za cenu 20 188 Kč, což je zhruba o dva tisíce korun levněji, než kolik bude stát totožný přístroj u nás.

uk_iphone6s

Na britském Apple store seženete i růžovou verzi, o které není jisté, zda se do Česka vůbec dostane

Komentáře

Nahoru