Chcete mít bouřku v obýváku? S novinkou z Indiegogo je to možné

S trochou nadsázky by se dalo říci, že člověk se konečně naučil ovládat počasí. Na Indiegogo sbírá finance Tempescope, což je taková chytrá krabička, která vám do obýváku přinese déšť, mlhu nebo bouřku.

Na začátku vás musíme varovat, že Tempescope opravdu neumí zařídit, aby vám v obýváku pršelo a lítaly blesky. Veškeré změny počasí se odehrávají pouze v malé krabičce, v níž se skrývají všechny potřebné komponenty – čerpadýlko na vodu, malý ventilátor a přístroj tvořící mlhu. Kouzlo je v tom, jak tyto komponenty spolupracují na vytváření počasí.

tempescope

Tempescope se synchronizuje s mobilní aplikací, která vás informuje i o aktuálním počasí venku. Vize je totiž taková, že si doma uděláte stejné počasí, jaké panuje za vaším oknem nebo za oknem někde v Americe.

Jak může někoho něco takového vůbec napadnout?

Ken Kawamoto, který za projektem stojí, byl takhle jednou na dovolené na Marianech, což je souostroví v západním Pacifiku. Tak strašně se mu tam líbilo, že si chtěl vzít s sebou domů nebe, a tak vymyslel Tempescope, díky němuž si může počasí z Marian doma napodobit.

Nejdřív tvořil počasí v láhvi od šamponu, pak ovšem přidal Arduino, které sleduje počasí po celém světě a o pokrocích ve své práci informoval na GitHubu, kde si získal mnoho příznivců.

prototyp

Původní prototyp

Svůj Tempescope si musíte sestavit sami

Aby byly náklady na pořízení co nejnižší, vymyslel Kawamoto, že ušetří na nákladech za pracovní sílu. Dodá vám balíček dílů, z nichž si svůj Tempescope musíte sami sestavit. Sám však popsal, že to není nic těžkého a zvládne to každý. Nesestavený Tempescope vás tedy přijde na 199 dolarů (cca 4 700 Kč).

Kampani na Indiegogo se daří, podařilo se vybrat už více než polovinu z celkové požadované částky 398 000 dolarů a Kawamoto už přemýšlí o vymakanější verzi Tempescope, která by zvládala i sníh!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru