Chcete iPhone 6 úplně zadarmo? Zasoutěžte si o něj v další podvodné soutěži!

Jak již víte, Apple takřka před měsícem představil dva nové iPhony. Nemusí se vám ani líbit, ale stejně to je v mobilním světě velkou událostí, která má oprávněné mediální pokrytí po celém světě. Zřejmě to je jeden z důvodů, proč jsou Apple produkty často terčem podvodných kampaní. Samozřejmě nejedná se jen o produkty této oblíbené značky, ale všech populárních, leckdy nedostupných věcí či služeb.

„Pouze“ pár otázek

Asi každý známe ten populární příklad, kdy se na internetové stránce nebo na Facebooku z ničeho nic objeví okno s dokonale vypadající nabídkou na nový jablečný iPhone 6 nebo třeba iPad zdarma. Každý známe, co se děje dále. Stačí pouze vyplnit pár otázek či doplnit dotazník a tablet či telefon (za prodejní cenu cca 10-15 tisíc Kč) je váš!

Reklamní zpovědnicě

Pokud se však necháte nachytat, dostanete se do nekonečného kolečka dotazníků, reklam, které nejdou zavřít. Proč? Mají totiž jeden prostý úkol – vyzpovídat vás ze všeho. Například adresu, e-mail nebo číslo na mobilní telefon, atp.

Co se s informacemi stane dále?

Tímto způsobem získané informace jsou prodány třetím stranám. Nebudeme si nic nalhávat, většinou se jedná o telemarketingové společnosti. Což je asi jeden z důvodů, proč vám furt volají nějaké firmy a nabízejí vám neskutečné produkty. Pro příště už tedy budete vědět, odkud vzali vaše číslo, neboť je i možnost, že se to stalo právě takto.

fake_promo

Uvažte, zda je dobré vkládat do dotazníků vaše telefonní číslo

Je pravdou, že vyplňování nesmyslných průzkumů je otravné, ale dá se i říci, že celkem neškodné. Uživatel by si měl začít dávat pozor při zadávání svého telefonního čísla. Proč? Může se stát, že o pár minut později vám přijde milá zpráva s oznámením, že jste odsouhlasili drahou mobilní službu typu prémiových SMS, kde už doopravdy přijdete o nemalou sumu peněz. Dodám jen, že zde se jedná již o peníze reálné! Což je určitě dobrým dárečkem pod vánoční stromek.

Nejhorším typem je škodlivý kód

Ale to není vše, nejhorší variantou je typ kampaní, které mají za cíl do vašeho zařízení (počítače, smartphone, tablet) nainstalovat škodlivý kód.

Jak se bránit?

Možná vás tedy zajímá, jak se před tímto typem kampaně bránit. Můžeme vás uklidnit, není to tak složité. Stačí mít jenom zdravý selský rozum a nevěřit všem těm cool a super nabídkám. Vždyť - zadarmo ani kuře nehrabe. A nový iPhone za prodejní cenu kolem 20 tisíc už rozhodně ne…

zdroj/foto: time, dvojklik

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru